Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kaputelefon hiba (Venezia)....

Kaputelefon hiba (Venezia). Felcsengetni lehet, de beszélni, vagy kaput nyitni nem. Mi lehet a Hiba?

Figyelt kérdés

Van egy nem túl modern Venezia típusú kézibeszélős, analóg kaputelefon a társasházban. A lakáskészülék csak a fenti funkció tudja, ha felveszem és csengetnek még egyet, akkor belecsenget a fülembe. Szétszedtem, megmértem a a kapcsolókat, a módváltó és a nyitó is működik rendesen. Érdekes, mert visszatettem és jó volt, majd pár óra múlva már megint nem működött.

Az a kérdés, hogy a lakáskészüléken méregessek tovább (a félvezetőket, kondit), vagy a központi egységgel lehet baj?

A rendszer két vezetékes, polaritás rendben van. Ha a kagylót a fülemhez tartva, lenyomom a módváltó gombot, nagyon halk kattanás hallatszik a hangszóróból, de más nem, pedig, amikor működött, az utcazajt hallottam.



2021. jan. 18. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Közös képviselőnek jelezd, biztosan van szakembere hozzá.
2021. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ezen már túl vagyunk, de nincs előrelépés, ezért kérdezem. A lakáskészüléket még megbabrálom, ha az a rossz, de a központi egységhez nyilván nem nyúlok. Ha nálam van a hiba, akkor megoldom, ha nem, akkor erőltetem, hogy jöjjön az ember, csakhogy nem tudom eldönteni, hogy ez a hiba hol van.
2021. jan. 18. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!