Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban a konyhai elszívó...

Társasházban a konyhai elszívó hangos. A lakás az 1. emeleten van, a fenti szinteken erős, morajló hang hallatszik a légtechnikai vezetékeken. Szerintetek lehet ezt csillapítani lakáson belül?

Figyelt kérdés
Az elszívó új, 150-es flexicsővel van bekötve a stangba, aminél 110-es a kiállás, azaz szűkíteni kell. Szerintem a ház légcsatornája túl szűk, de arra nincs ráhatásom. Ha beépítek egy hangcsillapítót, szerintetek az csökkentené az ilyen zajokat kifelé? A hancsillapító bizonyos frekvenciákat csillapít, meg az sem világos, hogy a szűkítés elé vagy utána célszerű tenni. Szakembert nem találok, aki az elkövetkező hónapkoban egyáltalán kijönne. Minden segítséget megköszönök.

2021. jan. 25. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocsánat az off-ért, de tényleg érdekel:

Arra kaptál(kértél) engedélyt, hogy a strangba kösd?

Merthogy én panelházban lakom, és szörnyen szenvedek néha a kajaszagtól, ami valahonnan jön. Eddig fel sem merült bennem, hogy valaki bekötheti a szagelszívóját a strangba, de lehet, hogy ez az oka???

2021. jan. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia, itt direkt azért van a konyhai, h mindenki rákössön. A közös képviselő azt mondta, h oké. Elvileg a zsíros lerakódások miatt rendszeresen kartbantartját, tisztítják, meg mindenkinek van visszacsapó szelep a csőben és akkor nem jön a kaja szag vissza mástól.

Régi panelben volt gond, hogy se szelep nem volt, se a tisztítással nem foglalkoztak, aztán a sok évtizedes zsír ha egyszer lángra kap, leég az egész. Meg sokan rá is kötötték az elszívókat. Szerintem a panelben eleve kering a levegő, nincs lezárva a szellőző rés, így akkor is bejön a szag, ha nem kötnek rá. Ha valaki ráköt, akkor az meg külön öröm, akkor tuti, hogy a többieket megszórja vele. Mi is panelben laktunk, volt kajaszag is. A csótányok is jöttek rajta, aztán meguntam és lezártam, de az sem tökéletes, mert a társasházi ventillátort az összesre méretezik, ha meg mindenki lezárja, akkor a többieknél lesz nagyon huzat. Hozzáteszem, nem vagyok szakember, a fenti csak amolyan okoskodás, saját vélemény.

2021. jan. 26. 19:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!