Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mikor könnyebb fát hasogatni,...

Mikor könnyebb fát hasogatni, frissen vágva vagy kiszáradva?

Figyelt kérdés
2021. jan. 31. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
frissen
2021. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Frissan.
2021. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nedvesen.
2021. jan. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Akkor nálunk biztosan más fajta fák vannak, mert kizárólag kiszáradva szoktam hasogatni. Egyszer próbáltam friss nyárfát, de szétvertünk pár fejszét. Kiszáradva sokkal könnyebb szerintem.
2021. jan. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem szárazan sokkal jobban reped, de nehezebb fűrészelnj
2021. jan. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Száraz állapotban.Nyersen rugalmas.
2021. jan. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Nyersen.
2021. jan. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

"Száraz állapotban.Nyersen rugalmas."

Ezt a gyertyán is tudja?

2021. jan. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

4-es vagyok, tankönyvtárban találtam az alábbit: "A nedvesség nagyon növeli a hasadékonyságot. Frissen vágott, zöld állapotában a fa, általában könnyebben hasítható, mint megszáradása után. Hasítványáruk gyártására ennél fogva a nyári vágású fa alkalmasabb, mint a téli vágású. A szíjács és a fiatal fa is könnyebben hasad, mint a geszt és az idősebb fa."

Ezek alapján elméletben a nedves fát könnyebb vágni, de nálam akkor sem ez a tapasztalat. Igaz főként nyár és fenyővel dolgoztam, de szerintem keményfa esetében is könnyebben hasad. Aki pedig ezért lepontozott kívánok neki további kellemes hasogatást :)

2021. jan. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Láttam nemrég egy filmet amiben valami orosz bácsika magyarázta "hogy éltek régen az emberek" és megmutatta hogy csináltak annakidején sílécet meg csónakot maguknak. Kivágtak egy fát tavasszal, és a saját anyagából származó ékekkel meg fakalapáccsal kb. collos deszkákká hasogatta fel. Teljesen profi volt az öreg, csak tátottam a számat hogy pár ütéssel tök szép, egyenes deszkát csinált. Magyarázott is valami olyasmit, hogy ezt csak friss fával lehet, mert ha megszárad, akkor már nem lehet úgy hasogatni ahogy ő akarja (és persze a fát is előtte egy fél napig keresgélte a nagy szibériai erdőben).
2021. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!