Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mosogatás nélkül szelektívbe?

Mosogatás nélkül szelektívbe?

Figyelt kérdés

Szóval mi történik akkor, ha mosogatás nélkül dobom be a szelektívbe az ételes műanyag/papír dobozt? Minimális mennyiségű ételmaradékra kell gondolni, ami pl a joghurtos doboz falára tapad, vagy a rendelt étel, pl pizza papírdobozára.


Fel fogják használni attól még, vagy ezzel az egész konténer tartalmát tönkre teszem? :) valahogy gondolom ők is megtisztítják, mi értelme elmosni?


2021. márc. 8. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%

Szerinted valakit érdekel rajtad kívül?

Magasról tesznek rá arra a kis maradékra, megy a darálóba.

2021. márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én mosogatogepbe szoktam rakni ezeket.
2021. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha nem érdekelne senkit, nem írnák bele a hulladékgyűjtés szabályaiba, nem gondolod? Nyilván nem alaptalan a kérdésem.
2021. márc. 8. 12:47
 4/16 anonim ***** válasza:
Üvegeket, pl paradicsomszószos üveget elmosom. A papírt, ha kajamaradékos lett és nem tudom lemosni róla, akkor már nem dobom a szelektívbe, megy a sima konyhai szemétbe.
2021. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De miért, mi baja lenne ha a szelektívbe menne? Ez érdekel. Bent ígyis úgyis megmossák, akkor nem mindegy?
2021. márc. 8. 19:30
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Gondolom, a családodból senki nem dolgozik közterület fenntartóként.

Az apsóom ebben a szektorban dolgozott, kukás is volt. Én nem szégyellem, sőt becsülöm érte. Hadd ne kelljen már a dzsuvás szelektív kukában turkálniuk, legalább ennyivel könnyítsük meg a munkájukat. #4-es voltam.

2021. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Azt pontosan nem tudom, hogy magával a hulladékkal mi lesz, de én pl. megtisztelem annyival a szállítással és a válogatóban dolgozókat, hogy nem rakok ki rohadó kajamaradékot, hogy abban turkáljanak....
2021. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Értem, nem terveztem beledobni, csak akkor a simába megy, nem a szelektívbe.
2021. márc. 10. 12:54
 9/16 anonim ***** válasza:

#8

De ennyire nehéz elöblíteni valamit nagyjából, hogy inkább dobom a kajamaradékos újrahasznosítható anyagot a szeméttelepre? :D

2021. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem a nehézségével van baj, de minek növeljem a vízszámlát? Nem vagyok gazdag, hogy szemetet mosogassak basszus :)
2021. márc. 13. 00:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!