Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Dunaújvárosból Debrecenbe?

Dunaújvárosból Debrecenbe?

Figyelt kérdés

Adódott egy igen jó álláslehetőség a páromnak Debrecenben.

Még soha sem voltunk ott, nem ismerjük a várost csak amit a TV-ben lehet néha látni.

Még nem döntöttük el, hogy elfogadja-e a párom az ajánlatot. El szeretnénk menni személyesen szétnézni, de ebben a vírusos időszakban még a szállodák sincsenek nyitva.

Mi szólhat mellette, és mi szólhat ellene?

Kapok ott adminisztratív állást? A gyerekeket általános iskolába átveszik vajon? Tényleg annyira drága, mint ahogy hallani, olvasni lehet?

Egy 3 szobás panel megfizethető?

Vagy inkább valami szomszédos faluban vegyünk egy olcsó házat?

De melyikben?

Mennyire élhető, fejlődő Debrecen?



2021. márc. 17. 08:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ahogy kalkulálunk úgy 28 millióig tudunk ugrálni...

Szükséges egy 3 szobás panel, vagy egy 3 szobás ház - ami nem fontos hogy belvárosi legyen, fel tudjuk újítani.

Merre nézelődjünk, merre biztonságos?

És persze: ennyi pénzzel melyik részen reális a keresésünk?

Köszönöm.

2021. márc. 21. 21:20
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem - ha nem húzzátok az időt - ennyiért kaptok egy jó panelt. Nem biztos hogy a Nagyerdő szélén, de vannak jó lakások a többi lakótelepen is. (igen, vannak jó panelek is...)

Nézelődni lehet a házak közt is valamelyik külvárosi részen, ami ez esetben nem rossz megoldás.

Ez a pénz persze kevés a luxus-lakóparkokhoz, de lehet belőle értelmes megoldást találni!

Debrecenben általában igen jó a közbiztonság, igazából nincs "no-go" zóna! Kevés a kisebbségi; akik voltak, azok messze költöztek...

2021. márc. 23. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%
Azért munka közel sincs annyi, mint amennyivel hülyítik az embereket a médiában, ettől függetlenül ha jó az ajánlat, fogadja el, de arra is készüljetek fel, hogy lehet van reptér, de országon belül minden minimum 2 óra lesz, ami nyugati célpont.
2021. márc. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13 - Nem baj: Erdély ennyivel közelebb lesz...:)
2021. márc. 25. 21:19
 15/18 anonim ***** válasza:
37%

Cívis vagyok, hatvanas korosztály. Ha nem itt születtem volna, ha nem itt élne a családom, a barátaink, már rég elmentem volna. Rengeteget változott ez a város az utóbbi 20-30 évben, de nem pozitív irányba. A gyönyörű, virágos, zöld városból egy kőrengeteg lett, a Nagyerdőnek már egyre kisebb a zöld területe, a lakótelepek zöld területeit is beépítik, stb. Aki csak ezt látja, a mostani állapotot, az tarthatja még szépnek is akár. Az utcái katasztrofálisak, az országban sehol ennyi gödrös, kátyús út. Sokat jártam Dunántúlon, de ott teljesen más még a légkör is. Hatalmas dugók, sajnos nem csak csúcsidőben, a tömegközlekedés katasztrófális. De kerékpárutak sincsenek, itt a járdákra festenek egy vonalat, egyik oldal a gyalogosoké, másik a kerékpárosoké, egyik sem fér el kényelmesen. De lehet az autók mellett felfestett "kerékpárutakon" is lavírozni, bár ott még nem sok biciklist láttam, ugyanis életveszélyes ott kerékpározni. Munkahely van, csak ismeretség kérdése. Ez egy nagy falu. A cívisek eleve kirekesztők, de most már annyi betelepült van, hogy ez nem jelenthet nagy problémát. Nagyon szerettem itt élni, imádtam ezt a várost, de már egyre rosszabb. Nekünk kizárólag dunántúli rokonaink vannak, az egy teljesen más közeg. Egy biztos, Dunántúlról keletre semmi pénzért nem költönék.

Ha mégis a költöznétek, 28 millióból 3 szobás házat szerintem még a Nagy Sándor telepen sem lehet venni, de még a környező közeli falvakban (Ebesen, Sámsonban, Józsán) is szinte esélytelen. Sárándon vagy Balmazújvárosban meg lehetne próbálni. 2,5 -3 szobás panel szerintem vehető ennyiért. Dunaújvárost nem ismerem, így nem tudom, ott milyen élni. Ha úgy látjátok, érdemes idejönni, keletre... rajta!

2021. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
18%
Nekem Debrecen egyáltalán nem tetszik. Ezer szebb városok is vannak az országban, ráadásul nem ilyen minden téren maradi, Fidesz seggnyaló emberekkel. Tisztelet a kivételnek.
2021. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól beszélsz németül, az IT Servicesnél mindig keresnek embert sok féle pozicióba. Panelt szeretnétek, az Agrár egyetem környékét tudnám elsőnek javasolni. Nem tudom belefér e nektek anyagilag.
2021. máj. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
elköltöztetek már?
2022. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!