Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A jelenlegi helyzetre való...

A jelenlegi helyzetre való tekintettel ti spóroltok az élelmiszeren? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Például az olcsóbb vajkrémet veszitek meg vagy az akciós soron válogattok és hasonló dolgok.

Főleg azoknak érdekelnének a tippjei, szokásai aki elveszítette a munkahelyét és meg kell húzni a nadrágszíjat ilyen szempontból. (is)

Engem ez nem érint mert egyszer sem volt leállás és leépítés nálunk, de mégis odafigyelek, hogy mit veszek.

Palackos vizet évek óta nem veszünk hisz ott van a csapban. (természetesen mindenhol más a víz minősége, nálunk hálisten iható kategória)

Ízesített vizeket sem szoktunk, helyette tea.

Csipszet és édességeket csak néha. Van amikor én készítem el itthon a csipszet vagy pedig sütök valami sütit.

Előretervezéssel ti hogy álltok?

Hogy mondjuk 1 hétre minden napra leírjátok mit fogtok főzni.

Érdekelne ilyenkor kinél mi a menü. Sokszor van az nálunk, hogy nem tudjuk mit együnk aztán csinálunk valamit, aznap eszünk belőle, másnap már nem kell. Erről is le akarunk szokni.

Kíváncsi vagyok ki hogy spórol és stb ezzel is segítve egymást, tippeket adni.



2021. márc. 26. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Szerencsére még sose szorultunk rá, hogy az ételen spórolni kelljen.

Mi nem írunk előre menüt, aznap reggel döntjük el, mihez van kedvünk. Mivel csak 2-en vagyunk, mindenből, ami fagyasztható, legalább 4 személyre főzünk, és a maradék megy be a fagyasztóba (mi sem szeretjük 2-3 napig ugyanazt enni), így nem kell minden nap mindent előlről kezdeni. Van egy lista azokról az alapanyagokról, amik kelleni szoktak, azok mindig vannak itthon, és ha valamelyik akciós, és eltartható, akkor többet veszünk egyszerre belőle. Sütni csak ünnepekre szoktunk, ahhoz külön vesszük a hozzávalókat, ha kell. Nyáron elég sok mindent teszünk el, lecsót, befőttet, lekvárt, szörpöt stb.

2021. márc. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Mi alapvetően odafigyelünk a tudatos vásárlásra, ami nem azt jelenti, hogy az olcsóbb, de sz*rabb dolgokat vesszük meg, hanem azt, hogy inkább a kevesebb, de minőségibb termékre adunk. Mert feleslegesnek tartom 120 ezret kiadni kajára, ha kijön 60-70 ezerből is és csupa finomat eszünk.


Például menüt tervezünk, igen, ezzel önmagában már rengeteget lehet spórolni. Nincs ránk romló kaja, meg boltba járkálással összekötött impulzusvásárlás meg ilyesmi.


Igyekszünk idényzöldségeket/gyümölcsöket fogyasztani, ezek egészségesebbek és finomabbak is.

2021. márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerencsére nem kell az ételeken spórolnunk. Mindenne ellenére sokszor szoktam akciós termékeket venni, pláne ha jobban megéri. Nem igazán ragaszkodom egyik márkához sem. Palackos vizet mi nem iszunk, de mindig van itthon ha vendégek jönnek hozzánk. Ugyanez az ízesített víz is. Csipszet és édességet viszont szoktunk venni, eléggé szeretjük az ilyen nasikat, de azért figyelek rá hogy ne egyek túl sokat.

Az előretervezés nálunk egyáltalán nem jött be. Próbáltam egy időben, de sokszor volt, hogy mást kívántunk. Én itthon vagyok a 4 hónapos kisfiammal, tehát lényegében azt főzök amit akarok, így nem annyira volt fontos nekünk az előretervezés.

2021. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerencsére van munkánk, viszont az elszálló infláció miatt most mi is jobban odafigyelünk, meg korábban egy nagyon rossz anyagi időszakban ezeket a szokásokat alakítottam ki:

- heti menütervezés akciók figyelésével: figyelem a boltokban lévő akciókat, és a heti menüt szezonálisan és az akciókat figyelve tervezem meg

- piacra járás, alkudozás

- saját márkás termékek előnyben részesítése (aldi, lidl elsősorban)

- kényelmi cuccok teljesen kizárva, egészségesebb is ezek nélkül főzni

- ételeket félkészen elkészíteni majd fagyasztani (pl leveshez, bolognaihoz, stb)

- reggeli/vacsorához házi krémek készítése, fajlagosan olcsóbb pl egy padlizsánkrém, mint a vaj, felvagott, stb

- egy alapanyagból többféle étel (pl akciós cukkiniből készülhet főzelék, fasírt, meg lehet tölteni, stb)

- kevesebb húsfogyasztás, több hüvelyes

- több tojás fogyasztása hús helyett

- sütiket kevesebb tojással elkészíteni (ki kell tapasztalni, de többnyire működik a spórolós verzió), pl lekenésre lehet használni csak fehérjét egy kis pirospaprikával

- száraz kenyér felhasználása morzsának

- a házban mindig legyen liszt, olaj, cukor

- havi egyszer engedjetek meg magatoknak vmi drágább dolgot, pl fagyit vagy drágább húst, hogy ne érezzétek vegetálásnak az életet, eléggé bele lehet fásulni ebbe és ez segít megtartani a motivációt.

2021. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Én az informatikában dolgozom, amit MÉG kevésbé érint a helyzet, ezért nincs vész, de spórolnom nem árt (például fontos dolgok vannak lerobbanva a lakásban).


Semmiképp se veszem az olcsóbbat, mert az általában rosszabb, sokszor már magán az ízén érezni, a tartalmáról nem is beszélve...


Akciók leséséhez lusta vagyok.


Sőt, online szeretek a legjobban bevásárolni.



Ellenben a saját készítésű reggeli (amit ráadásul én otthon szeretek megenni) sokat számít és az is, ha az ember minél többször főz. A zacskós leves, mirelit húsok, halak, konzervek szerintem full egészségtelenek, de ezek is olcsóbbak, mint a rendelés vagy az étkezde.

Azt havi szinten észre szoktam venni, ha sokat rendeltem / kajáldáztam vagy ha zömében főztem (illetve sajnos szemetet ettem).


Bár nem tudom, a random kajáldai (sokszor baromi sós) kaja az egészségtelenebb vagy a mirelit halrudacska amit én ráadásul sütőben szeretek elkészíteni.

2021. márc. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Világéletünkben így vásároltunk emberemlékezet óta.
2021. márc. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem szorulunk rá, de mindig is figyeltük az akciókat. Heti 2-3 nagybevásárláson alkalmanként 1-3 E-t tudunk spórolni (3 fő). Mindent megveszünk, amit szeretünk, és nem az extra drága kategória, azokat csak a segélyből élő cigányok szokták megvenni. Az akciós dolgokból meg szoktunk venni annyit, amennyi elég lesz a következő várható akcióig, és persze, amennyi nem fog ránk romlani. Lehetőleg az olcsó termékeket vásároljuk, de ha nincs jó olcsón, akkor inkább a drágát vesszük, mint a rosszat.

Naponta van főzés, de tervezés nincs, legfeljebb 1-2 napra. Minden nagyobb dologból van eltárolva itthon, ez alapvető, hogy alapdolgokért ne kelljen boltba szaladozni. (1 km a legközelebbi, külvárosban lakunk.) Krumplit, hagymát, zöldségféléket, gyümölcsöt nem veszünk, hanem termelünk, ezekért se kell boltba menni.

2021. márc. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Mi spórolunk,vendéglátóiparban dolgoztam.Most falun élek apámmal.Apám dönti el általában,hogy miket vegyünk.Igazából a spórolás az,hogy városban vásárolunk.Itt két bolt van az egyik Coop a másik maszek.Egyik kutya másik eb ☹️ A maszek boltos nagyon drágán árul.Visszaél azzal,hogy ő az egyetlen maszek,és nincsen konkurenciája.Sok felé jártam,és ha legalább 1 másik maszek bolt is lenne,lentebb vinné az árakat.Holnap pl Hétfő a Coop bolt nem lesz nyitva, így muszáj a maszektól vásárolni.Nálunk akkor van spórolás amikor a városban 100ft-tól,akár 500ft,vagy 1000ft-al olcsóbban jön ki a vásárlás.Termékenként.Magyarán van olyan termék ami ugyan az, csak itt falun 500ft-al drágább,darabja. Innen sokan elköltöztek, és fognak is. A másik faluban van kb 5bolt.Van választék, itt van, hogy nincs tejfől már délelőtt 11-kor...
2021. márc. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!