Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik gázkazánt érdemes...

Melyik gázkazánt érdemes venni az alábbiak közül? (Hátha nem reménytelen, hogy válasz is jöjjön erre a kérdésre. )

Figyelt kérdés

- Vaillant Turbo Tec Pro, vagy

- Viessmann Vitopend 100W


A kettő nagyjából egy áron lenne. A Vaillantban az nem szimpatikus, hogy csak a saját termosztátja jó hozzá, ami nagyon drága.

A Viessmann-nál ilyen nincs, de az nekem egy régebbi konstrukciónak tűnik. A gyári adatok alapján pár %-kal kisebb a hatásfoka is. Viszont sokan dícsérik a minőségét.


2010. aug. 19. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Válaszd a Viessmannt! Ismerőseim, akiknek Vaillant volt néhány év után lecserélték, mert megbízhatatlan volt. Az alkatrészei is drágábbak.
2010. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nagyon hasznos volt. Ugyanis az alkatrészek árairól semmi információm nem volt.

Már napok óta a hasonló fórumokat bújom, a Vaillantról egy-két negatív tapasztalatot olvastam, a Viessmannról viszont még egyet se.

Azt hiszem én is inkább afelé hajlok.

2010. aug. 19. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!