Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szomszéddal garázs előtti...

Szomszéddal garázs előtti parkolás mizéria?

Figyelt kérdés

Elég meredek helyen lakom, kb. 50 méter az út fölfelé. Én az út jobb oldalán én élek, a baloldali részen egy fiatal házaspár, most költöztek oda egy idős bácsi helyére.

Én úgy tudok kocsimmal feljutni és beállni a garázsomba, hogy nagy gázzal felvágtatok, a kocsi orrát az ő garázsuk elé tolom balra, és visszatolatva - ipszilonban – beállok a garázsba.

Ők úgyszintén. Az én garázsom felé fordulnak jobbra, és visszatolatnak.

Igen ám, de ők a garázsukban mindenféle építési hulladékot tárolnak, és egy utánfutót, a kocsijuk maradt a garázs előtt. OK, ezt még megoldottam valahogy.

Pár hónapja kellett nekik egy második kocsi is, most az is a garázsuk előtt áll. Ez már maga a szívás, cseszergek/forgolódok, füstöl a gumim, a kocsim már tiszta karc a bokrokról. (Azóta megnyestem őket)


Szóltam már, hogy ez nem oké. Szóltam akkor is, amikor vendégek jönnek hozzájuk, és odaállnak ők is harmadikként, negyedikként. Nem történt semmi.

Múlt héten döbbenten láttam, hogy egy harmadik autójuk is van, egy hatalmas, hosszúplatós terepjáró, amivel szintén a garázsuk előtt parkolnak. Az az apró placc nem bír el 3 kocsit, kettőt is alig.

Én biztosítom nekik az én garázsom előtt a szabad placcot, hogy tudjanak mozogni, ők nem biztosítják nekem?

Mi itt a megoldás? Mert a szép szóból nem értenek. Hagyjam én is a saját kocsimat az én garázsom előtt – mondjuk ősz végéig -, hogy ők is átérezzék, amit velem csinálnak? Hogy nem tudnak felállni, nem tudnak megfordulni, nem tudják a kocsijukat használni? Beszorulnak? Úgy, mit én?

És abból beindulna egy vég nélküli szomszédháború?


(Amúgy kedves fiatal pár, nem akarok velük veszekedni, de nem látom a megoldást.) Most konkrétan akkor tudom használni a kocsimat, ha ők éppen elmennek valahová, és iparkodom hazaérni (sűrű imák között) őelőttük, mert ha nem, akkor az utcában vagyok kénytelen megállni.

Ilyen kifogásaik vannak: Jó, majd kipakolják a garázst. Jó, a vendégeik kisgyerekkel vannak, hadd ne kelljen nekik gyalogolni (az utcában – 50 m – hagyott) kocsihoz. Jó, hát szóljak, és elállnak. Jó, hát akkor letolatnak helyettem (ha már ilyen béna vagyok, és egyedül nem megy..)

Ötlet a megoldásra?



2021. márc. 29. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Ugy latom irigy vagy a terepjarolyukra
2021. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok irigy. Nem is az övék, hanem céges.

De attól még nem tudok beállni a saját garázsomba.

2021. márc. 29. 17:07
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Minden egyes alkalommal szolnék nekik zörgetném az autójukat kopognék az ablakon egy idő után megunnák.

Persze a kocsit is kint hagynám simán.

2021. márc. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Veszel egy nagyon olcsó autót v. utánfutót és fixen leparkolod szabályosan de úgy, hogy ne tudjanak megfordulni.
2021. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez jó ötlet, köszi. Vagy fölszedetem a garázs előtt a betont, úgyis kéne rá új térburkolat. Arra pedig jó ideig nem lehet rámenni. I am so sorry.


Most derült ki, hogy volt nekik az utcában egy bérelt garázsuk, de felmondták szerződést, mert "drága".

2021. márc. 29. 18:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt csinálnám amit te is mondtál, hagynam az autómat a garázsom előtt, hagy eljék át ők is milyen szivni.

Ezzel nem hiszem hogy háborút inditanál, mert a saját garázsod elé parkolsz, ahogy ők?

Nincsenek rád tekintettel, te miért lennél gáláns velük?

2021. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6, köszi, asszem, ez lesz. Utána elbeszélgetünk.
2021. márc. 29. 19:27
 8/10 anonim ***** válasza:
8%
Saját garázsa előtt had parkoljon már szerencsétlen szomszédod, téged kéne börtönbe zárni kérdező
2021. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Oké, utolsó.

Az egy darab kocsijával parkoljon a saját garázsa előtt. A másik kettővel ne ott, ahol fordulni kéne/lehetne. (És ami közös tulajdon)

Ő jelenleg az én garázsom előtt tolat és fordul.

Holnaptól nem ott fog.

2021. márc. 29. 22:29
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Én is ott hagynám a sajátom előtt a kocsit, illetve minden egyes alkalommal bekopognék, de kedvesen. Iszonyat idegesítő lesz egy idő után, maguktól be fognak állni.
2021. márc. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!