Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen élet vár rám a Balatono...

Milyen élet vár rám a Balatonon (Keszhely)?

Figyelt kérdés
Anyukámmal fogok leköltözni egy kétgenerációs házba. Ott fogok dolgozni. Viszont minden barátom, család többi tagja a fővárosban él. Milyen ott az élet az év közben? Vannak ott egyáltalán 25 év körüli emberkék, vagy a fiatalok inkább mennek onnan el? A hétköznapokban szerettek ott élni?

2021. ápr. 3. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Villamos nem lesz, cserébe van egyetem ahol az a korosztály amit te keresel. Meg nyáron a sok bulizó.Balatoni kerékpárútra is mehetsz tekerni. Nem fogsz unatkozni.
2021. ápr. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Ez ilyen tipikus vidéki dumának tűnhet, de a fővároson túl is van ám élet! Egy 20 ezer fős városban már abszolút van élet és úgy egyáltalán az a tapasztalatom, hogy nem a település lakosainak száma dönti el azt, hogy mennyire él az adott település lakossága. Ha esetleg utánanéztél volna annak, hogy Keszthelyen hány iskola van, akkor abból leszűrhető lett volna, hogy a diákok (így a fiatalok száma) nem elenyésző, nem egy 20 ezer fős idősek otthona! Továbbá hogy 20 felett van a kocsmák/szórakozóhelyek száma, az meg mutatja, hogy van éjszakai élet, mert ha 20 is fenntartható, akkor az azt jelenti.

Nem utolsó sorban egy tiszta, rendezett város, szép épületekkel. No és mivel mindig is hegyen laktam, így az is értékelendő az én szemszögemből nézve (majd a tiédből is az lesz!), hogy sík település. Bárhová ellehet gurulni biciklivel, nem szakad ki a lábad a helyéről, egy elektromos biciklivel meg pláne, buszra/kocsiba max. akkor fogsz ülni, ha sz-r az idő!

Érthető, hogy ha egy ekkora környezetváltozással nézel szemben, akkor aggódsz kicsit, de ez elsősorban annak tudható be, hogy nem egy nagyon költözős nép a magyar. Általában ha nem is a településünkhöz, de a településünket körülvevő környezethez, legyen az bármilyen természeti képződmény (tó, hegy, vagy éppen a pusztaság) ragaszkodunk, a szemünk megszokta, hogy az ott van előttünk, az otthonunk szerves része. Ha azt látjuk, tudjuk hazaértünk, de Keszthely egy szép és élhető város! Ha nagyon nem találsz benne hazára, akkor mindig ott a lehetőség, hogy visszaköltözz a fővárosba, anyukád meg ha nem tudja fenntartani a házat, akkor költözik egy kisebbe.

2021. ápr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2es!


Köszönöm a választ. Igen, nagy változás főleg, hogy itt éltem le az életemet, de szeretem a természetet is, szóval nem mondanám, hogy meg vagyok ilyedve de azért nagy változás na :D. Esetleg a környéken laktál?

2021. ápr. 3. 08:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Pécs mellett lakok. Sokszor jártam Keszthelyen! Úgyhogy nincs elfogultság bennem, nem egy lokálpatrióta vagyok. :)

Nekem Pécs ilyen. Mecsek, TV-torony, Hármashegy, Zengő. Ha ez nincs, nem vagyok otthon!

Két város van Magyarországon amit eltudok képzelni otthonomnak, az egyik Kaposvár (bár ez pécsiként kimeríti az árulás fogalmát :D ), a másik Keszthely.

2021. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Igen az szép vidék arra :D

2021. ápr. 3. 09:35
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Ne költözz oda unalmas szar város amióta bezárt 512 semmi érdekes nincs benne.

Keszthelynek 2 arca van a nyári túrista áradat meg a többi unalmas álmos semmittevős időszak. Nyári hónapokban megtízszereződik a lakosság mondjuk a bóklászó turisták Hévíz miatt állandó jelenlét télen is a városban. Főleg öregek főleg németek. Van az a réteg aki nyugalmat akar Keszthely körül vesz házat, de csak akkor van ott amikor pörög a turizmus 😂

2021. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Nem tudom mikor költözöl oda, de mesélj majd hogy érzed ott magad. Engem érdekelne :)
2021. ápr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!