Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális hogy ettől nem...

Normális hogy ettől nem oldott le a Fi-relé?

Figyelt kérdés
A kapcsolós elosztónak a kapcsolója lett zárlatos, minden kikapcsolt ami rá volt dugva, de se a Fi relé se a kismegszakító nem kapcsolt le.

#zárlat #Fi-relé #hoszabító
2021. ápr. 7. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Ha csak simán megszakad az áramkör, nem keletkezik se zárlat, se szivárgó áram, fölösleges lemennie.
2021. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De égett szaga van meg amikor húztam ki az eszközöket még 1 szikrát is nyomott.

A kapcsoló most vissza ugrik mindig az egyik állásba

2021. ápr. 7. 18:02
 3/11 A kérdező kommentje:

Most szétszedtem én földelés sincs benne.

[link]

2021. ápr. 7. 18:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elnézem ez egy életveszélyes konstrukció, kész csoda, hogy nem okozott eddig tüzet. Remélem nem egy elektronikai boltban vetted ezt a hosszabbítót.
2021. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett zárlatos, csak a csatlakozásnák megnőtt az ellenállás, így azon keletkezett hő és szikra, a fogyasztókon pedig nem esett már elegendő feszültség, ezért kikapcsoltak.

Soha semmi kínai piacos, nem megbízható villamos eszközt nem szabad venni, ez egy tűzveszélyes szemét, aminek át se szabadott volna jutni a határon. Ebből még bekötetlen földelésű is létezik.

Mivel lokális feszültségesés történt, természetes hogy nem oldott le minden, sajnos ilyen esetben nem előzi meg a lakástüzet semmijen megszakító.

2021. ápr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*nem oldott le semmi
2021. ápr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Van erre megfelelő védelem, az AFDD. Csak még nem annyira olcsó. Ha jól tudom, Amerikában már új létesítéseknél kötelező is.
2021. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A zárlati áram tök egyforma volt a Fázison és a Nullán is ,mivel ott volt a zárlat. Így csak elégett a benne lévő vezeték és megszakadt az áram kör. Elvileg a rendes megszakítónak le kellett volna oldania,ami 10,16,20,25A esetén lecsapódik,ha csak nem meg patkolás" van. (Ez így tűzveszélyes)


A fi relé meg a áram körnek az elbillenés esetén kapcsol le,azaz ha a fázis a föld felé záródik le már 30mA-al is.(AZAZ HA RAJTAD "VÉGZI" A MUNKÁT a fázis)

2021. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7: Köszi, utána néztem, valóban már ilyen is van, ma én is tanultam valamit.
2021. ápr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam meg pont az a probléma, hogy nagyon hamar leold, közepes feszültségingadozásra is (nálunk ez teljesen normális, hogy délután ingadozik a feszültség, ilyen helyen lakunk).
2021. ápr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!