Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lomtalanításkor amit elvisznek...

Lomtalanításkor amit elvisznek a nem színtiszta magyar rokonaink abból mennyit pénzbeli hasznot tudnak húzni?

Figyelt kérdés
Tudom elvisznek bútorokat fémeket rezet stb ezt mikor leadják mennyi bevételre tudnak szert tenni kb? Mennyi az a két összeg határ ami közt bejön nekik pénz ebből?

2021. ápr. 14. 20:35
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
95%
Pár ezer egy napi lomizás. Nem keres annyit mintha elmenne egy rendes mumkahelyre melózni.
2021. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értek egyet Veled...

Én már évek óta nem adom oda a cigóknak a ház körül keletkező különböző fém hulladékot,évente egyszer magam viszem el. Nem is gondolná az ember,mennyi pénzt adnak érte,csak ügyesen szét kell válogatni fajtánként,és dolgozni kell vele kicsit.

2021. ápr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
A kérdés rasszista kicsengésére reagálva azt lehet mondani, hogy a színtiszta magyar rokonaink hihetetlen mértékben pazarolnak, hihetetlenül tájékozatlanok és ez a kérdés társadalmi szinten hihetetlenül rosszul kezelt. A lomok újrahasznosítása kulturált országokban messze fejlettebb módon történik. Csak érzékeltetésként említem, hogy kb. 15 éve guberáltam egy kissé lyukas keleti perzsaszőnyeget, amit 3-4 napi munkával megjavítottam és egy hazai török kereskedőnek 75 ezer Ft-ért adtam el. Életem első nagy fogása egy Basilides Barna festmény volt, amit lyukas állapotban szedtem fel Budán a Bocskai úton. De találtam már a 19. századi Vígh Ferenc festőnek egy Madonna della Sedia festményét, aminek közepéből kivágták a nálam korábban odatévedt guberálók a középről a Madonnát ölében a Kisjézussal, így nekem már csak a kép széle maradt, amin igen elsötétedett állapotban a kis Keresztelő Szent János volt és a hátoldalra ragasztott cimke a festő nevével. Egy építési törmeléket tartalmazó konténer tetejéről emeltem le egy fehér festékkel összecsorgatott 19. sz. végi etazsert, ami helyrehozott állapotban 40-50 ezer Ft értéket képvisel. De nem kell megvetni a faanyagként értéket képviselő bútormaradványt sem, hisz ma egy egyszerű fenyő faléc métere 150 Ft körül van, ha újonnan akarjuk megvenni. Szintén lomtalanításból származik 2 db szobai ventilátorom tökéletesen szép és működő állapotban. És ez csak ízelítő. A guberálók társadalmi szinten több értéket mentenek meg, mint amennyi értéket megsemmisít itt Budapesten az FKF.
2021. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos hogy nem a benzinkuton tankolnak, mert elmenne a haszon üzemanyagra.
2021. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Megélni szerintem nem tudnak belőle, de nem adnak rossz pénzt érte. Apukám pár éve felhalmozott mindenféle fémhulladékot "jó lesz még valamire" alapon. Semmit nem akart kidobni, így csak gyűlt a cucc a garázsban. Aztán egyszer megbüntették gyorshajtásért 30 ezerre és nem merte anyámnak elmondani. :D Fogta, szépen összeszedte a fémhulladékot és leadta. Kapott annyit érte, amiből ki tudta fizetni a büntetést. Anyám csak évekkel később tudta meg :D
2021. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mindentudó99 ***** válasza:
Én pl oda se adom nekik. Ne jöjjenek be az udvarba plusz letudom én is adni.
2021. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!