Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen módokon tehet keresztbe...

Milyen módokon tehet keresztbe egy tulajdonos a haszonélvezője? Pl. Megtilthat felújítást?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 06:10
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha bentlakó a haszonélvező és a felújítás "csak" csinosítás célú - bár nem tudom erre a tulajdonos miért invesztálna egy forintot is - és ez zavarja az életvitelét, akkor megtilthatja.

Ha a felújítás az ingatlan állagát óvja, mert mondjuk beázik a tető és ázik a födém, vagy repednek a falak, akkor azt nem tilthatja meg.

2021. máj. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elnézést elutottem. A tulajdonos hogyan tehet keresztbe? Ez a kérdés. Fizetni a kerdes szerint a haszonélvező fizetne. Tehat akkor csinositasert keresztbe tehet? De beazasert nem? És ha akadályozza akkor a haszonélvező perelhet?
2021. máj. 3. 11:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Felújítást minek akadályozod? Jobb lenne ha lelakná?
2021. máj. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én a haszonélvező vagyok. A tulajdonos pedig sérült ember de hivatalosan normális.
2021. máj. 5. 07:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Természetesen a haszonélvezőnek jogában áll maga körül igényes környezetet teremteni. Festethet, mázoltathat, csiszoltathat, lakkoztathat, ezek az alap tisztasági követelmények.

Ezeken túl is tehet dolgokat, de ezek már a tulajdonost terhelnék, pl. fürdőszoba felújítás, ajtó,- ablak csere, konyhabútor csere, különböző burkolások, stb.

Azon szokott vita lenni, hogy ezek a haszonélvező igényei, de a tulajdonos nem akarja fizetni. Fordítottjáról még nem hallottam.

Ha te haszonélvezőként a saját pénzeden az ingatlan értékét növelő felújítást, vagy beruházást csinálsz és azt nem hárítod a tulajdonosra, akkor nincs az a bíróság, aki téged ezért elmarasztalna.

Még ha a tulajdonos elmebeteg is és beperelne érte.

2021. máj. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos odáig el se jutok. Nem egy utólagos perről van szó hanem a folyamat akadályozásárol.
2021. máj. 5. 13:56
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Írd már le kicsit részletesebben, mert ez így érthetetlen.

Haszonélvezőként együtt laksz a tulajdonossal? (szülő-gyerek)

Vagy hogyan kerül az ingatlanba, hogy akadályozni tud?

Miben és hogy akadályoz a felújításban?

2021. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy jut be hogy nem zártam ki. Egyszerűen közli hogy nem. Utána meg a legkülönfélébb modon akadályozza mégis bele belekezdek Pl. Mikor mert nem tudtam hogy fent all ez a probléma és megkértem hogy engedje be és felügyelje a szerelőt és be tudjon jönni amíg dolgozom akkor egyszerűen nem engedte be.
2021. máj. 6. 08:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahham. Így már teljesen tiszta a történet.
2021. máj. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!