Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fundamenta vagy hasonló...

Fundamenta vagy hasonló megtakarítás ?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok még szüleimmel élek, szoktam kapni karácsonyra stb pénzt a rokonoktòl. Gondoltam valami értelmesre költeném. Megéri az ilyen befizetés vagy nem?

2021. máj. 4. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Hasonló korú vagyok hozzád, én állampapírba raktam.

Örülök, hogy más is ilyen tudatosan bánik ilyen fiatalon a pénzzel😊😊

2021. máj. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen a legjobb befektetés önmagad képzése. Fizess be egy nyelviskolába, vagy bármilyen képzésre ami érdekel. Tedd félre tandíjra, hogy jobb egyetmre tudj menni.
2021. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen értem köszönöm, de a kérdés nem erre irányult a továbbtanulásomraszerencsémre a család finaszítozza.
2021. máj. 4. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:

A Fundamenta szerintem akkor lehet jó ha pontosan tudod, hogy akkor lesz szükséged a pénzre és hitelt is náluk vennél fel. Az állampapír alig fizet valamit.

Tök komolyan mondom, hogy nyiss egy Tartós Befektetési Számlát valami brókernél és ÓVATOSAN, hosszú távra kezdj el tőzsdézni. Sokat lehet belőle tanulni és még meg is érheti.

2021. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezer féle van. Nekem több is van, de mind olyan hogy havonta befizetek egyikbe is másikba is 5-10e forintot és 10 év műlva kiveszek pár millát. van ami szabad és van ami lakás felhasználású. Ha tudod h nem nyúlsz hozzá a tartalékhoz minden alkalommal amikor megtetszik valami hülyeség és hirtelen meg akarod venni akkor elég egy sima lakossági számla is amire rárakod. egy külön erre nyitot számla. kis csomagok havi kétháromszáz dijjal vannak.

Egyébként inkább azt javasolnám, hogy legyen persze trtalékod mindig de bulizd el, szórakozz, engedd meg magadnak amit nagyon meg akarsz venni, utazz el 1-1 napokra kirándulni stb. Én sem vagyok öreg. 28 vagyok de utólag bánom h 10 éve sok mindent kihagytam mert nem volt rá lé vagy nem volt rászánva. sok utazást haverokkal, kirándulásoat, csomó sörfesztivált stb stb...

Legyen vmi tartalékod mindenképp de a spórolás miatt ne vond meg magadtól az élményeket csak a pénz miatt

2021. máj. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!