Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanyszámlát hogy lehet...

Villanyszámlát hogy lehet leghatékonyabban csökkenteni? Alul saját elmélet

Figyelt kérdés
Energiatakarékos izzók, annyi lámpa amennyi kell, esténként lenyomni a hosszabbítót így nem fogyaszt este tv, számitógép. HŰtőböl energiatakarékos, meg ami ilyen elektronikus eszköz. Máshogy nem lehet szerintem. Majdnem 15öt fizetunk:| Szerintem így lenne 10 max...Meg tv-ből is lcd kellene nem ilyen régi
2010. aug. 23. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
"A" kategóriás háztartási gépek, energiatakarékos izzók, számítógépek helyett laptopok, standby üzemmódok kiiktatása, villanybojler kiváltása például kombi falikazánnal (így mindig van meleg víz). A tv viszont nem nyerő. Az lcd és plazmatévék sokkal többet fogyasztanak, mint a hagyományos képcsöves tévék. Például ezért is akarta az EU betiltani az unióban a plazmatévék forgalmazását.
2010. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A tv-ről pont fordítva gondolkodtam...meglepett
2010. aug. 23. 22:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor van áram alatt minden eszköz,amikor éppen használjuk. A konnektorban vannak áramkapcsolók, Ha valamit használni akarok,akkor először a kapcsolót kapcsolom fel,utána a gépet.

Ha egy helyiségből kijövök,mindig lekapcsolom a villanyt. Akkor is,ha visszakarok menni pár perc múlva.

Éjszaka a konnektorban van irányfény. Így ha valaki WC-re megy ,nem kell villanyt gyújtania.

A hűtőt leolvasztom,ha már jegesedni kezd. A boylert csak éjszaka kapcsolom be,mert elég így is a melegvizünk.

2010. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"A konnektorban vannak áramkapcsolók, Ha valamit használni akarok,akkor először a kapcsolót kapcsolom fel,utána a gépet."

Ezek szerint te legvalószínűbb hogy Ámerikában laksz..? Nemde?

2010. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért lakna Amerikában? Nekünk is a legtöbb hosszabbítónk ilyen kapcsolós. Biztos láttál már te is ilyet, van rajta egy piros kapcsológomb, világít, ha áram alatt van.
2010. aug. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az áram akkor fogyaszt sokat, ha melegitésre használod.Tehát:villanyboyler, villanytűzhely, hősugárzó stb.Ezeket lecserélheted gázra, de annak elég szigorú feltételei vannak.Hosszú távra megéri, de számold azt is, most mennyibe kerülne egy ilyen átállás. Nálunk gázboyler van, nagyon jó, kémény sem kellett hozzá. Sajnos ilyet már nem engedélyeznek, még kéményeset sem, ha jól tudom, csak ott lehet a régit cserélni, ahol korábban volt. Figyelni lehet arra, hogy a mosógép ki legyen használva, néhány ruhadarabért nem bekapcsolni.A vasalnivalókat összegyűjteni, nem újra felmelegiteni, lehűteni egy -egy ruhadarabért.Viz melegitéshez vizforralót használni a tűzhely helyett, nekem nagyon bevált.Ha melegvizben kell valamit főzni: pl. tésztát, akkor ott melegitem sokkal gyorsabban.
2010. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előzö: A fali konnektoron van külföldön kapcsoló. Nem hosszabítóról volt szó.
2010. aug. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
vezérelt óra + átkapcsoló relé ;)
2010. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk energiatakarékos izzók helyett ledes izzók vannak, szinte nulla a fogyasztásuk. Más kérdés, hogy hosszú idő múlva térül csak meg a befektetés.

Nem megy tv, rádió alapzajként (mondjuk tv-nk nincs is). Asztali számítógép helyett lehetőleg laptopot használunk.

Úgy általában csak akkor használunk elektromos berendezést, ha muszáj, a hajszárító pl. 2kW fogyasztású, nyáron inkább a napon szárítom a hajam.

2010. aug. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!