Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Alacsony (2.40 - 2.70-es)...

Alacsony (2.40 - 2.70-es) szobák belmagasságát ellensúlyozni tudná a nagy alapterület? Például 5x5-ös szobák helyett 7x10-es, vagy akár 8x12-es termek tágas mérete, terjedelmes hosszúsága/szélessége? Jobb lenne valamelyest a térérzet?

Figyelt kérdés
Igen, valakinek a 2.70-es bel-alacsonyság is egy hobbitlak érzetét adja, de ennek semmi köze a kiíráshoz. A félkövérrel szedettre válaszoljatok. Köszönöm.

2021. jún. 15. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ellenkezőleg, egy nagy terem alacsony belmagassággal nyomasztóbb mint egy átlag 5x5x2.70
2021. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azaz hiába növelné meg bárki ezen a bolygón egy szobának a méretét 5x5x2.70-esről 8x12x2.70-esre, rosszabb lesz, mintha a kicsi 5x5-ös szoba alapterületét hagyná meg érintetlenül és kizárólag csak a 2.70-es belmagasságot emelné meg például 4.50 méter magasra? Ez így működik (vagy így működne hatásosabban)?
2021. jún. 15. 23:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Némely teremgarázsban jól megfigyelhető ez a hatás. Nem tudom hogy lakásban milyen érzés lenne 50-70nm-es alapterület 2,4 belmagassággal..talán, ha nem lóg ki a mennyezetből lámpatest, akkor már kellemesebb lehet.


Talán belsőépítész tudna tapasztalatból tanácsot adni.


Szerintem

2021. jún. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Érzésre szerintem is rosszabb a nagy alapterület, alacsony belmagasság. Bár nekem a nagy belmagasság, kis alapterület is marha fura. Pl. egy régi nagypolgári lakás wc-je vicces hatást kelt.

Én azt gondolom az arányosságra kell törekedni.

2021. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom megmondani neked hogy jobb vagy rosszabb lesz, mert nem tudom mi a cél.

A térérzet és a közérzet millió dolog függvénye, üvegezés, világítás, berendezés, színek, szagok, anyagok.

Nappali, hálószoba, kocsma, skateboard park? Mindnek más kell.

2021. jún. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Természetesen szobákra és nappalira értettem a nagy alapterületet és alacsony (2.40-2.70 méteres) belmagasságot.


Ablak a szobák egyik oldalán végig lesz! Igaz nem padlótól plafonig érők, csupán nyolcvan centi magasságtól érnek majd majdnem teljesen a plafonig. De minden szoba egyik oldalán így végig!


Színek világos pasztellek és hófehérek.

2021. jún. 19. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!