Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klíma karbantartás - kell-e...

Klíma karbantartás - kell-e és mennyi időnként érdemes?

Figyelt kérdés
5 éve vettük a lakást, az egyik szobában van klíma, és most találtam meg véletlenül a klímás számát, akit az előző tulaj elmondása szerint évente szokott hívni. Igazából erről teljesen elfeledkeztem, 5 éve nem hívtunk senkit, viszont a klíma remekül működik - eddig nem sokat használtuk, de ahogy az idei nyár alakul, fogjuk. Szóval ha nincs probléma érdemes-e kihívni, mennyi időnként és kb. mennyibe fáj ? 1 beltéri egységes Daikin split klíma.

2021. júl. 5. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én évente magam tisztítom.
2021. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Ezekben nincs pangó víz, amiben mikroorganizmusok elszaporodhatnának. A kivehető műanyag szűrőt érdemes kivenni és átmosni.
2021. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk csak akkor él a garancia, ha évente tisztíttatom. Azt hiszem, 8000 szokott lenni (és szezonon kívül érdemesebb).
2021. júl. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tehát a "karbantartás" annyi, hogy ki kell takarítani a szűrőt? Azt már csináltam én is, tényleg nem nagy ügy. Azt hittem a szaki valami komolyabb dologért jön, pl. utántölti a gázt v. ilyesmi.
2021. júl. 6. 10:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyúlj be egy hurkapálcára tekert vattával,előtte fújj rá féktisztítót. Ezt húzd végig a mókuskerék egy lamelláján,-és rájössz,mennyit is érhet,az a "szerelő",aki kijön egy spray-val,meg porecsettel,és 10k körül elkér 10~15 percért.
2021. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!