Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakóhelytől max. hány km...

Lakóhelytől max. hány km távolságig tartanátok meg (öröklés esetén), vagy vennétek nyaralót?

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 13:43
A kérdező szavazást indított:
Max. 50 km-en belül.
Max. 100 km-en belül.
Max. 200 km-en belül.
Lehet 200 km-nél is messzebb.
Nem vennék/tartanék meg (öröklés esetén) nyaralót.
15 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az 50 nem tudom, mennyire erdekes, mikor a balaton van ennyire tolem es az idealis lenne.

Ugyanakkor horvat tengerpart 300. Es az se lenne rossz.

2021. júl. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyen felesleges nyaralót tartani szerintem, ahol 1-1,5 órán belül ott vagyok autóval. Tehát min. 100 km szerintem.
2021. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a távolság számít, hanem, hogy hol van.

Ha olyan helyen, ahova szívesen megyek, ahova van értelme menni, az lehet távolabb is.

Ha olyan helyen, ahova nem szeretnék menni, vagy rossz a környék, a környezet, nagyon rossz állapotban van a ház, akkor inkább gyorsan megszabadulnék tőle, hogy ne legyen vele gond.

2021. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem maximum, hanem minimum távolság van inkább. Jó, nyilván a világ túloldalán nem vennék, de túl közel sem érdemes szerintem, mert akkor mehetek itthonról is. Ha a vízparttól 10 km-re lakok, akkor 2x30 perc biciglizéssel lemegyek nyáron, nem kell ezért nyaraló. Persze ez arra igaz ha használni szeretném, befektetési céllal az a jó ha közel van.
2021. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az 50 és 200 km között azért nincs hatalmas különbség.


Nyilván megvan mindennek az előnye. Az is jó, ha hamar oda tud ugrani az ember rendbe rakni, vagy akár kiadás esetén intézkedni. Meg az is jó ha messzebb van és kiszakad az ember a megszokott környezetéből pár napra.


De összességében nem a távolságot hanem a helyet magát nézném.

2021. júl. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem, mi a jó a "nyaralóban". Ahová csak muszajból mész már le, mert megvan, meg karban is kell tartani, ügyelni rá, inkább már felelősség, mintsem nyaraló. Meg szabadságkor is odamész, merthát megvan a nyaraló, ahelyett, hogy új helyekre mennél.
2021. júl. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
#6: Ha csak muszájból mész le, annak valóban nem sok értelme van. Viszont sokan vagyunk úgy, akik szeretünk ott lenni, nem nyűgnek, inkább kikapcsolódásnak éljük meg az ottani teendőket. Én direkt azért vettem távolabb nyaralót, mert úgy gondoltam, hogy ha odamegyek, akkor nem csak ott szeretnék lenni, hanem az országnak azt a részét is megismerem, felfedezem. Ha pedig máshova akarok menni, abban a nyaraló nem akadályoz. Sőt, ha kiadom, akkor a befolyt pénzt akár el is nyaralhatom máshol.
2021. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7es

Értem én, csak én inkább vettem alapból egy olyan kertes házat, ahol jól érzem magam, és mindent tudok csinálni, amit más a nyaralóban szokott (kertészkedés, sütkérezés, fák, stb).

2021. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

#8: Én is értem, de amiről írsz, az szerintem inkább egy hétvégi telek. Abban egyetértek, hogy azt (szinte) 100%-ban tudja pótolni egy kertes ház. Az is igaz, hogy sokan az ilyet is nyaralónak hívják.

Klasszikusan a nyaraló viszont valamilyen üdülő övezetben van, közel egy strandhoz, tóhoz, folyóvízhez. Aránylag kis telekkel rendelkezik (2-300 nm), a ház körüli rendszeres munka pedig legtöbbször kimerül a fűnyírásban. Ezen kívül annyi, hogy magad/magatok után takarítasz. Az ilyet általában azért veszik az emberek, hogy amikor úgy gondolják, lemehessenek és kiszakadhassanak a hétköznapokból és nyilván az adott környék is tetszik nekik. Persze azt is értem, hogy ez nem mindenkit vonz, sokan inkább szeretnek mindig máshova menni. Mindenképpen vannak előnyei és hátrányai is egy saját nyaralónak. Szerintem az egyik legnagyobb előny, hogy mindig rendelkezésre áll, ha péntek délután gondolom meg, hogy lemegyek, akkor beülök az autóba és hajrá. Ellenben ha foglalni akarok szállást, azt főleg főszezonban hetekkel, hónapokkal előbb meg kell tennem és éppen ezért lutri is, hogy jó időt fogok ki, vagy nézhetem az ablakból az esőt.

2021. júl. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!