Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 20m2 alatti lakásban lakott...

20m2 alatti lakásban lakott itt valaki?

Figyelt kérdés

Milyen volt benne az élet?

Mindig érdekeltek az ilyen kis lakások.



2021. júl. 9. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az OTÉK erre vonatkozó előírásai szerint:


A lakószoba hasznos alapterülete legalább 8 m², illetve a 30m²-t meghaladó hasznos alapterületű lakás minimum egy lakószobája hasznos alapterületének legalább 16 m²-nek kell lennie. A szoba minimálisan előírt alapterületébe nem számítható be a főző és az étkező funkció céljára is szolgáló helyiség, helyiségrész hasznos alapterülete, amennyiben az a lakószoba légterével közös (tehát például egy 16 m²-es szoba nem alkalmas az egyterű nappali-étkező-konyha funkcióra, csak ha megnöveljük az étkezés és a főzés helyigényével).

Alaprajzi mérete (szélessége, hosszúsága) nem lehet 2,00 m-nél kisebb

Az egy főre jutó légtérfogat legalább 15 m²/fő (ez például két személyes hálószobánál lehet lényeges, ahol az előírásszerű hasznos alapterület függ a helyiség belmagasságától is).

2021. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 28 nm-es garzonban laktam 21-23 éves koromban, két évig. Jó beosztású volt, új építésű. De egyedül is szűkösnek éreztem, a cuccaim se nagyon fértek el (pedig volt beépített szekrény).

Szóval én nagyon nem értem ezt a mostani "tiny house" mániát.

2021. júl. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem életviteltől függően fiatalon akár élhető is lehet.


Legalábbis ha azt nézzük, hogy sokan kollégiumban laknak 12-15 nm szobákban 2-3-an, és egész szint osztozik egy mosógépen, fürdőn. Ha azt nézem, hogy 7-8 nm szobában laktam egy 2-3 fős albérletben akkor ahhoz képest is kényelmes.


De mostmár nem laknék így, nekem a minimum a 1,5 szoba.

2021. júl. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor jó, ha csak enni meg aludni jársz haza.
2021. júl. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Egyedül bőven elég egy fiúnak, vagyis nekem elég volt 20 évesen. Jobb mint egy 15 nm-ren 3-man lakni közös helyiségekkel koliba.
2021. júl. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egyedül laktam egy kis garzonban, nekem elég volt. De amikor már a férjemmel éltünk egy ugyanakkora lakásban, akkor azért szűkös volt. Már az is hatalmas különbség, ha nem garzon a lakás, hanem pl. ki tudsz ülni a konyhába.
2021. júl. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

"egalábbis ha azt nézzük, hogy sokan kollégiumban laknak 12-15 nm szobákban 2-3-an, és egész szint osztozik egy mosógépen, fürdőn"


Igen, de ott ez pont azért működik, mert a konyha, fürdő, wc a szoba méretén kívül van pluszba (az hogy közös, most mindegy a szoba mérete szempontjából). Illetve azért a kollégiumban nem az összes cucca van ott az embernek, csak 1-2 heti általában. Laktam én is kollégiumban, az ottani szekrényen kb ötödakkora volt mint az itthoni, pedig nincs az átlagnál több ruhám. Illetve egy csomó olyan dolog nem volt ott (pl. értelmes méretű TV) ami azért egy lakásban alap.

Szóval szerintem egy 20 négyzetméteres önálló lakás (tehát saját fürdő, főzőfülke, mosógép stb) akkor lehet esetleg életképes hoszabb távon, ha galériás kialakítású.

2021. júl. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 33 nmes lakásom, amiben egy szoba van, meg egy pici konyha és pici fürdő. Okosan rendeztük be, tehát meglepően sok dolog fért, de nyilván hosszútávon nem kényelmes. Én úgy vettem, hogy 5 évre max, aztán megyek tovább, csak otthonról már menni akartam, nagyobbra meg még gyűjteni kellett. Mivel gamer vagyok, én elvoltam így, egyébként se gyűjtök semmi tárgyat, tehát a ruháimon és a használati tárgyakon kívül nem halmoztam semmit.


Szerintem egyetem alatt vagy munka első 1-2 évében elmegy. Utána kényelmetlen lesz, főleg ha már párod is lesz.

2021. júl. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ott ez pont azért működik, mert a konyha, fürdő, wc a szoba méretén kívül van pluszba"


Hiába van pluszba ha ugyanakkora területen és eszközparkon sokkal többen osztoztok.


Hiszen még mindig más, hogy egy kis lyukban tudsz egyedül vagy, vagy mindig lesz veled legalább 1-2 ember egy légtérben.


A saját wc, fürdő meg igazi áldás. ÉS sok felújított kollégiumi szobából szintén elveszi a helyet, de ott legalább rendben van tartva.


"azért a kollégiumban nem az összes cucca van ott az embernek, csak 1-2 heti általában"


És ez hogy köthető a kollégiumhoz?

Kis albérletben is pont ugyanúgy megoldhatod, hogy csak 1-2 heti cuccod legyen. Másrészt vannak akik a kollégiumot is rendesen be tudják lakni főleg ha nem kell évekig költözniük.


Nyilván ezért mondtam, hogy elsősorban diákoknak, fiataloknak jó egy ilyen lakás nem egy felnőtt embernek aki az életét tölti benne.

2021. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hiába van pluszba ha ugyanakkora területen és eszközparkon sokkal többen osztoztok."


Egy sütő, mosógép stb. adott méretű nagyjából. Ha 10-en közösen haználjátok, akkor nem lesz 10-szer akkora.


"És ez hogy köthető a kollégiumhoz?


Kis albérletben is pont ugyanúgy megoldhatod, hogy csak 1-2 heti cuccod legyen."

Igen, csak a kollégiumból hazájár az emeber. AZ albérletben meg (legalábbis feltételezem, emrt ennek ellenkezőjét senki nem írta) nem megy haza sehova az ember, mert ott lakik.

2021. júl. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!