Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakás nélküli emberek lényegéb...

Lakás nélküli emberek lényegében "hajléktalanok" ?

Figyelt kérdés

Mert akinek van saját ingatlana, az még ha el is veszíti munkáját, nincs bevétele, legsúlyosabb esetekben mondjuk lemondja a villanyt, gázt, akár vizet saját lakásában (persze télen ott fagy meg) de végülis van hol laknia ami a sajátja.


Míg sajnos albérletezők csak addig nem hajléktalanok amíg van miből fizetni lakhatásukat.



2021. júl. 19. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Nem hajléktalanok, csak 1-es szintű rabszolgák.

Akinek van saját ingatlana, az joval kevesbé van kiszolgaltatva, és több tartaléka is van

2021. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
A hajléktalanoknak nincs hajlékuk, azért hajléktalanok.
2021. júl. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Eddig mamahoteles voltam, most már csak szimplán csöves, mióta kivettem az albit. És én még azt hittem, sokra viszem.
2021. júl. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Mióta albérletet fizetek, nincs egy fillérem se. Előtte volt autóm, ruházkodtam, vettem számítógépet, voltam nyaralni és bulizni.


Most kifizetem a lakbért, rezsit és a havi ennivalót, pénteken sörözök a haverokkal és teljesen elfogy a pénzem. De nullára. Ruházkodni csak a kajapénz rovására tudok. Gyárban dolgozom technikusként Nógrádban és nem keresek annyit, hogy egyről a kettőre jussak. A kocsimat is eladtam, mert nem tudom fenntartani.


Gondoltam veszek egy használt házat hitelre... inkább azt fizessem, mint a bérletet. Errefelé egy leharcolt negyven éves 75m2-es ház 18 millió, de nem a városban, csak onnan tizenöt kilométerre, szóval onnan be is kéne járni, megint kellene egy autó. A házon azonnal tető csere kell, nincs bevezetve agáz és a csatorna, szóval a vételáron felül kb 15 milliót kéne azonnal rákölteni, hogy egyáltalán be tudjak költözni. Mellesleg a bank nem ad annyi hitelt, mert kéne 30-40 százalék önerő.


Mondtam faternak, hogy lehet visszamegyek a szomácskámba, mert így egy vasat se tudok félretenni.


Na ennyit a magyar fiatalok önállósodásáról...

2021. júl. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szakmailag nagyon bonyolult, hogy pontosan mit nevezünk hajléktalannak/otthontalannak, de bizonyos szempontból azokat is, akiknek ha egy kis hiba kerül a gépezetbe, pl. Megbetegszik, elveszíti a munkáját, akkor hajléktalan szállón köt ki.


Én is albérletben élek, de ha mondjuk váratlanul kilakoltatnának, lennének barátaim, akikhez mehetnék, ott vannak a párom szülei, testvérei, az én szüleim, testvéreim, nagyszülők, akik tudnának segíteni...


Rengeteg ember él úgy, hogy nincsenek minőségi szociális kapcsolataik, nincs egy védelmező háló körülöttük. Szóval igen, ki vannak téve a hajléktalanság veszélyének.

2021. júl. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a hajlektalan akinek nincs hol laknia. Se sajat haz, se alberlet es szivessegbol sem lakhat masnal.
2022. nov. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!