Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízvezeték nyomáscsökkentő?

Vízvezeték nyomáscsökkentő?

Figyelt kérdés
Minden családi háznál van nyomáscsökkentő a vezetékes vízhez a szolgáltató köteles ilyet be helyezni? Cső törésünk volt már nem az első alkalommal és állandóan ereszt a csatlakozásoknál a vezetékes víz. Ha megnyitom a csapot elég durván van nyomás. Nem láttam sehol nyomáscsökkentőt körbe néztem az egész víz vezeték hálózatot. Ilyenkor a szolgáltató helyez be egyet ha kérek?

2021. júl. 20. 04:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha szükséged van rá, neked kell beépíteni.

Ha csatlakozásoknál ereszt a víz, az szerelési probléma. Amit szolgáltatnak, azt bővel ki kell bírni a csatlakozásoknak. Csőtörést a régi, vagy rosszul összerakot, vagy hibás szerelvények anyagok okoznak.

2021. júl. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne köteles? Én kimondottan örülök, hogy 5 Bar a víznyomásom, mert így az RO szűrőhöz sem kell nyomásfokozó, és még ekkora nyomás mellett sem "köpköd" a bojler biztonsági szelepe, ha hirtelen elzárok egy csapot.
2021. júl. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Dél-Budán lakom, itt 8 bar a nyomás. Volt egy csőtörésem, 90 m3 vizet buktam. Sérelmeztem a vízműveknél, másnap jöttek és egy nagyméretű, rendkívül precíz nyomáscsökkentőt építettek be a vízmárő elé, természetesen díjmentesen. Megkérdezta a rendkívül kulturáltan dolgozó szerelőpáros, hány bárt kérek a lakásban(kertben)...4 barra állíttam be, azóta hajszálpontosan annyi.


Meglepett a változás..nem zúg semmi, főleg a zuhanycsap-telep zúgott, nem csöpög a bojler,minden csap/szelep finoman működik, a "vizes" gépek működését nem is hallom.


Tehát bejelented, hogy nagy a nyomás, szétvágta a csövet valaho, vagy csöpög a bojler-visszacsapó, és díjmentesen szerelnek egy nyomáscsökkentőt..

Én meg vagyok elégedve, minden tökéletesen működik(immáron öt éve)

2021. júl. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

azt elfelejtettem írni, hogy 6(hat) barnál nem szabad nagyobb nyomást adni a fogyasztó felé. Ez előírás.

A vízmű ezért szerel fel nyomáscsökkentőt díjmentesen, ez a szolgáltatás része.

2021. júl. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Ez több sebből is vérzik, ha már több csőtörésetek volt, akkor már rég beraktak volna egyet. Illetve "állandóan ereszt a csatlakozásoknál a vezetékes víz" ez sem normális, én egyből jelezném és szólnék egy vízvezeték szerelőnek. Vagy a kedves kérdező várod, hogy a semmitől elmúljon, vagy elsőnek ázzon szét a fal és majd jó lesz? :O
2021. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!