Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fiatalok! Ti hogyan vesztek...

Fiatalok! Ti hogyan vesztek házat/lakást ebben az ingatlanpiaci helyzetben?

Figyelt kérdés
Párommal mindketten dolgozó fiatalok vagyunk 25 és 30 év közöttiek. A diplomaszerzés miatt nekünk 1, ill. 2,5 év munkaviszonyunk van. Amióta dolgozunk a fizetésünk 90%-át ingatlan vásárlására tesszük félre, ezt viszont csak úgy tudjuk elérni, hogy jelenleg is a szüleinkkel élünk. Viszont eléggé elkeserítő a helyzet az ingatlan piacon, mindig mikor meglenne egy önerő, újabb 2-4 millió Ft-tal drágább minden ház, lakás. Sok hitelt nem szeretnénk felvenni, de így kilátásban sincs házvásárlás, ha ennyire növekszik az ára. Kb. 10-15 év kellene még mamahotelben hogy a tendenciát tartva és utolérve az árakat lehessen saját lakás, vagy minimális hitel mellett saját... Mi lesz a dolgozó emberekkel ebben az országban? Vagy tényleg mindenkinek nyugatra kell mennie dolgozni? Vagy csak jól kellene szavazni???

2021. aug. 4. 17:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
25%

Ez valóban borzasztó.

Mégis micsoda dolog, hogy nem adnak a diploma mellé egy családi házat is.

2021. aug. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
43%

Oroklok, mashogy nem lehet kb. Vagy legyetek mind2 infos mernok orvos jogasz vallalkozok. Es akkor osszejon par ev alatt az onero.


Lehet meg kulfoldon dolgozni aztan itthon venni, de ha kulfoldon megtudjatok vetni a labatok es a gyerekeiteknek jobb eletet szantok lehet erdemes kint maradni.


En biztos nem gondolkoznek masban ha nem orokolnek/kapnek szuloktol penzt ra.

2021. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem ezt a luxust hogy ilyen helyzetben kp ért vagy minimális hitellel akarsz lakást. Kicsit reálistábbnak kéne lenni és nem a rendszert meg az életet meg nem tudom mit hibáztatni, hanem megoldást keresni.
2021. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
88%

25-30 éves koromig másokkal laktam albérletben, szobát bérelve.


Így tudtam spórolni, közben törekedtem előrébb lépni, így nőtt a fizetésem is valamennyit.


30+ évesen eljutottam oda, hogy teljes albérlet mellett is relatív tudtam félretenni, és így gyűjtögettem.


5 év alatt annyi jött össze, hogy most vettem egy teljesen felújítandó lakást 21 millióért és maradt még a felújításra, egyebekre is pénzem, nincs kicentizve.


Nyilván első körben nem álmaim lakása, de valahol el kell indulni és akkor még mindig bármi van, van egy saját lakásom.


Persze, hitel van rajta, most annak a visszafizetéséről fog szólni a következő 3-5 év.

2021. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
97%

Ilyen esetben nem évtizedekig kell a szülökkel élni, hanem csak önerőt spórolni és hitelt felvenni.

Ezt ezelőtt a szüők, nagyszülők is így csinálták, senkinek nem jutott eszébe, hogy csak akkor költözik külön, ha már egyben ki tudja az egész lakást vagy házat fizetni!

2021. aug. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
89%

Én várok, gyűjtögetek önerőre, illetve hitelt fogok felvenni. Másképp sajnos nem megy.

De legalább nem albérletet fogunk fizetni. Na meg lehet idővel csökkennek az árak, előbb-utóbb minden lufi kipukkad.

2021. aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy azt látom, hogy a "klasszikus" családalapú fiatalok el tudnak indulni.


Nyilván nem szép új építésű ház medencével, de adott esetben ketten már lehet valamit kezdeni az életben. Több hitelt is kapni, albérletet is lehet felesben fizetni, két fizetésből lehet félre is tenni jó esetben. Valamennyi támogatást is kapnak. Elég csak illetékmentességre gondolni, önmagában milliós összeg.


Meg az sem mindegy ki-mit csinál. Én relatív sok időt elcsesztem az életemből. Ha újra kezdhetném vagy 5 évvel előbb elkezdenék céltudatosan dolgozni és félre tenni és akkor már lenne egy kifizetett lakásom.

2021. aug. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
55%
Én kiemelkedő fizuval pengetek ki albit minden hónapban, és gyűjtögetek mellette jó pár évig. Így kb. 30 éves koromban önerővel előreláthatóan beérem majd a - valószínűleg - folyamatosan inflációkövető módon növekvő ingatlanárakat. Akkor majd az önerőmmel vehetek egy garzont, amibe viszont akkor már nem szeretnék beköltözni, mert a nyomorgáshoz abban az életkorban már nem lesz kedvem. Úgyhogy befektetésnek veszem majd, hogy legyen valami a nevem alatt, kiadom majd, aztán bérelek tovább (remélhetőleg nem egyedül) egy nagyobb lakást addig, amíg nem jutok el oda, hogy már ház kell. Baromi nehéz valóban, de ha nincs már beforgatható ingatlan tulajdonod eleve, vagy nem vagy jól menő vállalkozó, akkor csak a hitel marad, ha még kellően fiatal életkorban akarod megvenni a lakást. Ilyen ez manapság, de meg lesz ennek a túlfújt állapotnak még a böjtje, meg volt a múltban is már többször, meg lesz a jövőben is.
2021. aug. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
85%
Olyan 44 milliós háznál többet átlagfizetésből nem igazán lehet törleszteni akkor sem, ha van 17 millió önereje az embernek.
2021. aug. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
66%

Tipikus idióta.

Kp-ra akar lakást venni, amikor kb szarért vannak hitelek.

Nem tudom hol láttátok ezt, hogy KP-ra vesznek emberek lakást??!!

Pár év gyűjtögetés után???!

Németben, Angliában se tudsz venni, csak úgy szólok, mellé jó drága az albérlet is

2021. aug. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!