Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire éri meg át költözni ?

Mennyire éri meg át költözni ?

Figyelt kérdés

Sziasztok , tisztázás képen írom , hogy jelenleg Szlovák állampolgár vagyok. Terveim között szerepel, hogy Magyarországra költözök ezáltal a Tót állampolgárságom eldobva teljes jogú magyarként élhessem az életem. Az állampolgárság megoldható mivel szinten magyar felmenőkkel rendelkezem. A kérdésem pedig az lenne hogy tudnék ott érvényesülni , szeretnék házat venni családot alapítani és élni az életemet. Mivel egész életem itt éltem így a végzettségem , jogosítvány minden át vihető e illetve ilyesfajta támogatások igényelhetőek e számomra is későbbiekben.



Sajnos egyre jobban szlovakosodnak el az itteni helyek is es nem szeretném ha gyerekeim is ilyesfajta atrociatások között élne mint mi, mi kissébség



2021. aug. 4. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én egy ilyen lépés előtt minimum egy évet élnék a célországban és a saját tapasztalataim alapján döntenék.
2021. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Dolgozok napi szinten fuvarozók egész MO ra, más .. nagyon más az ottani emberi mentalitás :D
2021. aug. 4. 23:04
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Én ide születtem, nem is a legszegényebb családba, de soha nem lesz házam, mert nem telik rá.
2021. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Közeli rokonom is átköltözött Szlovákiából Magyarországra, de más okok miatt. Az ok egyébként lényegtelen. Megtartották mindketten a szlovák állampolgárságukat, nem kérték a magyart. Az Idegenforgalmi hivatalnál intézték a letelepülésük engedélyeztetését, az önkormányzattól kaptak (vagy az Idegenforgalmitól?) ún. Regisztrációs igazolványt, és ugyancsak az Önkormányzattól kellett kérniük a lakcímkártyát. Mo.-on kértek TAJ-kártyát, meg is kapták, de előtte ki kellett Szlovákiában jelentkezniük, de nem teljesen, mert sürgős ellátásra a szlovákiaival is joguk van, sőt a kártya másik oldalán megvan az EU-kártya is. Igazolniuk kellett, hogy van jövedelmük (pl. nyugdíjuk) és nem lesznek hajléktalanok. Ehhez elég volt, hogy kivegyenek 1000 forintot a szlovákiai bankszámlájukról. A jogosítványról nem tudok írni, de a személyijük maradt a szlovák.

Részletekről érdeklődj a fentebb említett Idegenforgalmi Hivatalban Budapesten, de lehet, hogy máshol is adnak tanácsot.

Színtiszta valóságot írtam le.

2021. aug. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!