Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye a fa...

Kinek mi a véleménye a fa födémről?Mennyire biztonságos,mennyire terhelhető?Lakik valaki ilyen házban?

Figyelt kérdés

2021. aug. 23. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekünk 50 évig biztos jó volt. Utána lett egy nagy felújítás, vakolat téglákig leszedve, ahogy néztem, nem lett cserélve, azóta 65 éves a ház.
2021. aug. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

én ilyenben lakom. 90 éves a ház, minden beépített mennyezeti faanyag hibátlan. A tetőtartó gerendákbó egy szúrágta, de mág az is állja a sarat.

A padlás üres, nincs terhelve. Tíz évvel ezelőtt, kapott egy szigetelést(járható cellből), tökélets.


Ahogy elnézem, minőségi faáru, és kiváló szakértelmű,dolgos ács a siker titka.

2021. aug. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Anyukámnál 70 éves a fafödém, semmi repedés. Normálisan összerakott háznál 100+ év az élettartama.

Tetőtér beépítést viszont általában nem bírja el.

2021. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Olyan házat vettünk,ami emeletes és fafödémes.A férjem azt mondja stabil,de én valahogy nem vagyok vele meg békélve.😏Idővel biztos be betonozzuk majd.
2021. aug. 23. 09:52
 5/15 anonim ***** válasza:
Rokonaimnál látszó gerendás fa födém van, tetőtér beépítéssel. Kb 25 éves a ház, ez így lett tervezve.
2021. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Emeletes vagy tetoteres?

Szabalyszeruen lett beepitve? Tehat beepitesre terveztek?


Beton egy kisebb szobaban is siman 1-2tonna 5cm vastagsagban.

2021. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Emeletes.Fent csak két szoba van,semmi más.
2021. aug. 23. 10:51
 8/15 anonim ***** válasza:
Betonozni nem lehet a fafödémet.
2021. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A budapesti belvárosi palotaépületekről azt írja az építészeti leírás, hogy fa födémek vannak. 120+ éves házak és a legjobb állapotúak még mindig Budapesten. Gyakran veszik meg a tetőtereiket, hogy még +2 emeletet húzzanak fel rájuk.
2021. aug. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A kérdés szerintem családi házra vonatkozik, nagyon nem egy kategória a kettő...
2021. aug. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!