Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A vc tartály nagyon lassan...

A vc tartály nagyon lassan töltödik fel,szinte csepeg,a mérő óra viszont nem számol. Mitől van ez? Folyamatosan hallatszik olyan levegő szerű hang. Főleg hogy napi szinten elzárják a vizet.

Figyelt kérdés
2021. aug. 29. 23:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Társasház 4 emeletén lakom, a tartályba vezető csapot ha elzáróm nem lesz kihatással a többi vezetékre?
2021. aug. 29. 23:35
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Ha elég kicsi az áramló víz, akkor nem forog az óra, mert azt az áramló víz mozgatja. Én már kitapasztaltam, hogy mennyire lehet megnyitni, hogy ingyen víz jöjjön. Éppencsak csordogál, de 10-15 perc alatt megtelik a locsolókanna így is. A wc tartályod meg valószínűleg el van dugulva, telement kosszal. Nekem a mosógép volt így, leszedtem a szűrős bekötő csövet és valami fekete föld szerűség volt benne.
2021. aug. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos én nem értek hozzá, de majd szólok valakinek.
2021. aug. 29. 23:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Feltehetően a sarokszelep (elzáró szelep) van alig nyitva ill. eldugult. Ha naponta van vízelzárás, akkor ez utóbbi a valószínű, mert a főelzáró hirtelen kinyitásakor az újra áramló víz tovasodorja az addig leülepedett szilárd szemcsés szennyeződést, ami hajlamos megrekedni a sarokszelepekben. Ha kicsit megmozgatod a sarokszelepet, akkor kedvező esetben azonnal kisodorja a víz a szelepből az üledéket.
2021. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" a tartályba vezető csapot ha elzáróm nem lesz kihatással a többi vezetékre?"


Nem lesz.

2021. aug. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót. Valóban szennyeződés volt az elzárónál.
2021. aug. 31. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!