Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kínai fűkasza (pl. Straus)...

Kínai fűkasza (pl. Straus) karburátor levegő-benzin arány csavarjának mi a gyári beállítása? (pl. 2,5 vagy 3 tekerés kifelé?)

Figyelt kérdés

2021. szept. 10. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Kábé fél fordulat után be kell indulnia. Megéri költeni zsírúj nem kínai benzincsőre előtte.
2021. szept. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Simán indul a gép, minden rendbe van rajta rakva, csak valami oknál fogva el lett állítva a ez a csavar. Tehát indítással nincs baj, csak nem egészen úgy reagál a gázra ahogy kéne, és mintha a max fordulat se lenne az igazi. Keresgéltem neten, de nem találtam hogy ezekbél mi az alapbeállítás.
2021. szept. 11. 10:21
 3/5 A kérdező kommentje:

Idő közben próbálgattam, 2-re volt kitekerve, és a gyertyakép eléggé fekete kormos volt, ami tudtommal a sok üzemanyagra utal, szóval ebből kiindulva a 2 már sok. Beketertem koppig, majd elkezdem kifelé tekerni és próbálgatni. 1 egész tekerésnél már indult, de torpant. 1,5-nél már kevésbé torpant, jobban reagált a gázra, de még nem volt az igazi. Mivel a 2 egész tekerés soknak bizonyult a gyertya alapján, ezért 2-re már nem tekertem ki és 1,75-nél (1 egész és 3/4 tekerés) megálltam. Így szépen indul, egész jól reagál a gázra, és kis járatás után a gyertyaképet megnézve őzbarna színt kaptam. Persze az állítgatás előtt a gyertyát letakarítottam, és tiszta gyertyával próbálgattam, így azt hiszem hiteles az eredmény.


Ha valaki más is keresné a gyári beállítást, azt ugyan nem tudom megmondani, viszont ez az 1 egész 3/4 tekerés kifelé jónak bizonyult.

2021. szept. 11. 13:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Pro megoldás.
2021. szept. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kínai fűkaszánál csak a magas fordulatot tudod szabályozni-alapjárati állandó csak a gázbovdenen tudod emelni-ergó mindegy hova tekered az egy szem állítócsavart,el fog indulni.Fűkaszát még a szerelő is gyertyaképre állítja-úgyhogy amit csináltál,jeles! Mindenképp megéri beszerezni egy olcsó RPM kütyüt azzal meg gyerekjáték legközelebb.2500ft -ért vettem anno az alin azóta rengeteget használtam 3. éve van meg most cseréltem benn először elemet.Alapjáratot beállítod 3000 rpm,teljesgázon 9000rpm.Hosszú életű lesz és nem fog zabálni sem.
2021. szept. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!