Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vezérelt áram 4 vezeték barna...

Vezérelt áram 4 vezeték barna , fekete , kék, zöldsárga . bojler esetén PE-zöldsárga , N-kék , L- bana vagy fekete ?

Figyelt kérdés
Ez tartalék bojler lenne ha a gáz elromlana , 4 vezeték egy dobozban van nincs rákötve semmi
2021. szept. 10. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól kérdezd meg aki annó megcsinálta. Kábel-e vagy vezetékkel van fűzve?

Lehet olyan hogy N-kék, Z/s védő, fekete direkt fázis/ami van mindig/ barna meg kapcsolt fázis(B tarifás vezérelt). De valószínűsége van még annak is hogy csak sima fekete-kék-zöldsárga. Létezhet barna-kék-zöldsárga, bár erre tennék én a legkevesebb összeget, de akár létezhet még fekete-barna-zöldsárga kombó is, itt a barna a null. Mindenképp ki kell mérni, villanyszerelő vagyok találkoztam már mindennel is. Az hogy mi szabványos nem mérvadó!!

2021. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van műszered mérj rá a kék barna között, aztán a kék fekete között. Ha épp ott van a vezérelt áram, akkor 230-at kell mutatnia, azt a színt kösd be. Ha nem 600 éves szerelés, akkor a zöldsárga gyanús, hogy a földelés. Azt úgy tudod megmérni, hogy egyszer zöld-kék között 0-át kell mutatnia, zöld-barna, vagy fekete között pedig 230-at.

Amúgy én azt gyanítom, hogy a mester embernél csak szimplán nem volt 3 eres kábel.

2021. szept. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ez vásárolt ház nem tudom megkérdezni . vezérelt áramot hogyan szokták kimérni vagy ez 0-24 figyelő hadvűvelet . köszönöm a válaszokat
2021. szept. 10. 22:44
 4/10 A kérdező kommentje:
1es kábel , 4 alu vezetékes
2021. szept. 10. 22:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégén érdemes, azt hiszem akkor 20 órát van egy nap. Estefele minden nap van.. de én sem tudom pontosan.
2021. szept. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg van mennyit szolgáltatnak nappal és este, innentől minden attól függ, mikor van völgy időszak, és akkor kapcsolgatják be.

Köss rá 2 izzót. Kék- fek és kék-barna. Aztán időnként figyeld.

2021. szept. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1es azaz 1mm2 alu vezetek?

Ha tleg ekkora akkor en nem kotnek ra nagyobb fogyasztot. Igazabol osregi alut nem terhelnem tulzottan meg semmivel.

2021. szept. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
1es az első válaszoló akart lenni a vezeték lényegesen vastagabb 1mm inkább 1.5 - 2mm de majd lemérem . a vezetéken biztosan volt bojler 2019 volt óra csere órában 164 van
2021. szept. 11. 13:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megméred az átmérőt, számold ki a mm2 villamos téren ezt az adatot használjuk.
2021. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat , vezeték belső alu átmérője 2mm külső 4mm ez szerintem simán bírja még ha alu is . a barna vezetéken volt áram így megoldódott a történet
2021. szept. 11. 19:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!