Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A wc tartályból a képen...

A wc tartályból a képen látható módon csöpög a víz, ahogy nézem a cső és a tartály találkozási pontjából folydogál. Meg lehet oldani ezt házilag vagy szerelő?

Figyelt kérdés

kepkuldes.com/image/SRAZ6g

kepkuldes.com/image/SRA3t7



2021. szept. 20. 17:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Semmilyen más irányból nincsen túlfolyás, se legfelülről a tartály tetejéből, se bele a WC kagylóba
2021. szept. 20. 17:55
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerült gyurmával körbe szigetelni. Előtte zárd el a vizet, majd húzd le a WC-t. Töröld szárazra és gyurmázd. Megpróbálhatod belülröl körbe gyurmázni, de én nem tettem.

Ahol a cső leszűkül, ott megoldhatod szigetelőszalaggal is, jó erősen meghúzva, hogy alaposan rátapadjon a csőre.

Fontos, hogy száraz legyen. Utána kinyithatod a tartály csapját.

2021. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom dömötör tartály. Ahhoz minden apró alkatrész van. A gumi tömítést kell kicserélni.

Az az alsó rész tömítői kaphatóak.

2021. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet,hogy a régi dömötörökben 50mm "O" gyűrűket raktak,míg az újabb verziókban már 50mm kúpos gumi gyűrűt raktak(ez sokkal jobb!). Az O gyűrű újonnan is problémásan tömített,de ha megmozdították a lejövő csövet akkor tutira elkezdett csöpögni.


Vagy cseréld le az 50-es "O" gumigyűrűt egy kúposra-- külön kapható kb 50Ft.. vagy szárazon kend ki FBS-el és akkor megfogja ezt a szivárgást.

2021. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!