Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Só liszt gyurma negatívból...

Só liszt gyurma negatívból hogy tudok gipsz pozitív mintát csinálni? Mivel válasszam el a két anyagot hogy ne ragadjanak össze?

Figyelt kérdés

néhány hónapja csináltam a lányom kéz és láblenyomatát só-liszt gyurmából. Kifestettem, lakkoztam, és besárgult. Azt a tanácsot kaptam hogy a negatív sólisztből csináljak pozitív (kifele dudorodó) gipszmintát. Az a bajom hogy a gipsz nem fog hozzáragadni a sóliszthez?csináltam egy másik lenyomatot most, próbaképpen. Ezt úgy csináltam hogy beolajoztam, majd folpackkal kibéleltem és erre jött a gipsz. De így meg megmaradt benne a folpack összegyűrődött redője.

segítenétek?


2010. szept. 1. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi egész egyszerűen ezt úgy csináltuk mikor a fiam 7 hetes volt, hogy belenyomtuk a kis kezét a gyurmába, és ebbe rögtön beleöntöttünk gipszet. Megvártuk míg megszáradt, kiszedtük a gyurmából és körbevágtuk. Ja és a végén testszínű festékkel kiszíneztük.
2010. szept. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
agyagba csinálj nyomatokat, abból sokkal szebb lesz + könnyebb is csinálni
2010. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
ja, lehet a gyurma is jó.
2010. szept. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

oké, köszönöm, de nekem már kész van a sólisztgyurmám, ami megsárgult és csúnya. nem szeretném kidobni mert azóta eltelt fél év, és nem tudok újra olyan pici láblenyomatot csinálni.

ezért szeretném "megmenteni" a régit gipszel.

2010. szept. 1. 13:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Kend be vazelinnal! Ahhoz nem ragad a gipsz. A fogtechnikusok is ezt csinálják a lenyomatokkal, amiket gipsszel öntenek ki.
2010. szept. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!