Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudnék lakáshitelt felvenni?

Hogy tudnék lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés

A párommal ketten keresünk kb 380ezret átlagban. A lakáshitel kalkulátor azt írta havinta 290-et kellene fizetnem.(alsóhangon...)

Mégis hogy tudnánk a maradékból megélni? Szerintem sehogy. Illetve elég szűkösen..

Tudom, hogy nem ez a fix munkahelyünk ez még változni fog. Akkoris rengeteget kérnek.

Itt ahol élek nagyon drágák a házak sajnos. De néztem egy másik helyet ami nincs messze ott 40 millióért már van jó. A kalkulátorba 30 évet állítottam be ,ami tudom rengeteg idő.. így jött ki ez az összeg.

Építkezni nem érné meg egy telek is kb annyi mint 1 ház. Kerteset néztem egyébként.

Mi a megoldás? A mostani emberek hogy vásárolnak házat? Lehet valamit még nem tudok..



2021. okt. 4. 02:27
1 2
 1/13 mindentudó99 ***** válasza:
94%
Úgy vásárolnak hogy a keresetükhöz igazítják az igényeket. Ilyen keresettel ne 40 millás házakat nézegessetek. Nem tudom mit dolgoztok de ennyit olyan helyen lakva is meg lehet keresni ahol jóval olcsóbbak a házak
2021. okt. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is gyűjtögetés, önerő. 40 milliós házat 40 milliós hitelből nem fogsz tudni venni, mert minimum 8-10 millió önerő kell hozzá. Az önerőt vagy összekoplalod, vagy külföldön gyűjtesz, esetleg családi segítség révén jutsz hozzá.


Ezentúl pedig kicsiben kell kezdeni. Tudom, én is az 50 milliós családi házakat nézegettem, de mégis egy 24 milliós (jelenlegi áron már inkább 30) lakással kezdtünk. Én is rácsodálkozom amikor 25-30 éves emberek képesek 50 millásból indulni, de nem ez az átlag. Ha nincs családi háttér, akkor lépésről lépésre kell haladni.

2021. okt. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még valami. A jelenleg hatályos jogszabályok szerint az adósok fizetése 500e nettó alatt 50%-ig terhelhető, vagyis ha ketten kerestek összesen 380e-t, akkor 190e lehet a max törlesztő, de a bankok sokszor eddig sem mennek el, hanem ennél is alacsonyabban tartják a törlesztőrészletet.
2021. okt. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy olyan helyre költözöl, ahol olcsóbb a lakhatás vagy olyanra, ahol jobb a fizu...
2021. okt. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz erre hitelt kapni. Jobb munkahelyet kell keresni, összerakni önerőt és utána lehet.
2021. okt. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hitel, ami megengedi, hogy 380-ból 290-et kelljen törlesztened.

Valamit félrenéztél.

2021. okt. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

"40 millióért már van jó"

Mit jelent a jó?

Két főnek és felújított?

Akkor vegyetek nem jót 14-ért és apránként újíthassátok, bővíthessétek.

Egyébként még ha intézetből jöttök is, kaptok ketten összesen 5-6M életkezdési támogatást, az már 5 M önerő.

2 év munkával mellé spóroltok még 4 M-t, az már 9-10 M.

Ha meg szüleitek vannak és van külön szobátok, azt kiadjátok, annak a bérleti díja is hozzájön.

Ha ilyen magas nm-árú helyen laktok, még eladni is megéri, ahány nm a szobátok, annyi a vételárból titeket illet, úgy gondolom, hiszen nektek vették azt a területet a szüleitek.

2021. okt. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
7. A szülők háza a szülőké, amíg meg nem halnak.
2021. okt. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

8: Nekem ovis a koromban a nevemre írták az összes családi ingatlant ez egy.


Kettő: Neked beköltöztek a te szobádba, mikor elköltöztél?


három: És fenn bírták tartani?


Nekem azért adták el, mert nem bírták fenntartani és takarítani sem.


45 nm jutott rám.

2021. okt. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%

8: Elszegényedés receptje.

A szülők egy indokolatlanul nagy hodály értelmetlen fenntartása miatt nyomorognak, a gyerek meg a drága albérlet vagy hitel miatt.


Én meg így veszem meg harmadáron a szülők által lakott, haszonélvezettel terhelt ingatlant, mert a szülők nem tudnak megélni a nagy fenntartási költségek miatt.

Úgyhogy a szülők miután meghalnak, nem a gyerekeké a ház.

Így kell elherdálni a családi vagyont.

2021. okt. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!