Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem öblít rendesen a...

Miért nem öblít rendesen a wc? Lehet a csészével a hiba?

Figyelt kérdés
Nemrégen szereltem fel tartályt a wc-hez (Dömötör Lux). Máshol jól működik az öblítés, a perem alól, a wc csésze elejéből is jön a víz és pillanatok alatt levisz mindent. Nálunk meg csak a csésze hátuljából egy félkörben jön a víz és viszonylag lassan viszi le a cuccot. A tartályos megoldásnak jobbnak kellene lennie, de így gyakorlatilag majdnem visszalépés az eddigi egyszerű tartály nélküli öblítőszelephez képest. A tartály vízszintjének növelésével sem változik semmi.

2021. okt. 6. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg a wc tartálylefolyó csöve nem pont a helyén van és igy nem szabadon zúdúl a fajanszba hanem a peremnek ütközik
2021. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam mozgatni, kintebb húztam, bentebb dugtam, ugyanolyan.
2021. okt. 6. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ott valami eltereli a lezúduló víz útját egy irányba.

Nincs valami beszorulva a csésze pereme alatt, ami lezárja a víz útját?

Esetleg a betorkoló cső végén a víz nem ütközik akadályba, ami ugyancsak a víz irányváltoztatását váltja ki?

2021. okt. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dömötör van nekem is. Azt tudom, ha csak simán meghúzom és elengedem, kevés víz jön. Kis ideig húzva kell tartani, akkor több víz jön.
2021. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3 - Belenéztem tükörrel, vízkő látszik a perem alatt, de nem zárja el a víz útját, beszorulva sincs semmi. A tartály és a wc közötti csővel kapcsolatban még lehet valami. A tartályt nem tudtam magasabbra szerelni (egyébként rombolni kelett volna és a vízkiállást áthelyezni), így a bekötőcső tartályba csatlakozó részéből sokat kellett vágni, alig van néhány centis függőleges szakasz, utána már kanyarodik a cső. Az a része, ami a wc-be megy, az pedig pont olyan hosszúra van vágva, hogy a wc-be beleütkőzzön, a tömítés vége is pont a cső végével van egyvonalban. Azon gondolkodom, vajon nem kevés-e az a néhány centis vízszintes szakasz, viszont léteznek monoblokkos wc-k, ahol még talán ennyi sincs. A másik pedig, nem lehet, hogy a cső a wc-be csatlakozó végét még rövidebbre kellene vágni? Azaz csak a tömítés ütközzön fel a wc-ben, a cső pedig legyen fél-egy centivel rövidebb, ne menjen koppanásig. De ugye, amennyit engedett, próbálam kintebb húzni, nem volt változás. Olvastam számtalan útmutatót, de erre a részre sehol sem térnek ki.


#4 - Alacsonyra szereltem, így itt nem húzós, hanem nyomós a vízleeresztés. Ha teljesen lenyomom és leürítem a tartályt, akkor sem öblít jobban.

2021. okt. 29. 16:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Vágj le kb. eg centit a wc öblítőcsövéből.
2022. jan. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jut eszembe, visszajelzek, mi volt a probléma. A wc csésze öblítése volt csapnivaló. Kicseréltem a wc-t és a probléma megszűnt. A tartály vízszintjén nem állítottam, az előző csészénél volt, amihez két tartálynyi víz és némi káromkodás volt csak elég, az ennél a csészénél fél tartállyal, pillanatok alatt eltűnik. Az előző wc öblítőperemének jelentős része vízkőmentes volt, azaz hiába volt évek óta használatban, gyakorlatilag sosem érte víz, így pedig nem is volt várható normális öblítés. Itt sem jön víz a csésze legelejéből, mégis kevesebb vízből, jobban öblít, nem néz vissza a papír vagy kula bá, ami előtte elég gyakori volt, pedig egy hordónyi víz rá lett küldve.
2022. máj. 6. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!