Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az a távfűtés, amelyik "házköz...

Az a távfűtés, amelyik "házközponti, egyedi méréssel", normál fűtési igényt feltételezve minden esetben olcsóbb, mint a sima távfűtés?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 22:35
 1/4 Kokas Lajos ***** válasza:
Központi fűtésnél akkor van különbség, ha nem csak egyedi mérésű, de egyedileg szabályozható is. Az egyedileg szabályozható fűtés előny e az , hogy a nagy méretű (lakótelepi) fűtési rendszerek nem rugalmasak, nem reagálnak a napi, vagy a heti hőingadozásra. Ezeket figyelembe véve a fűtés lehet olcsóbb, mivel egy esetleges 10 fokos 24 órán belüli hőmérséklet különbségre reagálhatunk, a központilag fűtött rendszerekkel ellentétben. A ház központi fűtéseknél nincs túl nagy jelentősége, mert viszonylag könnyen (fűtő-, külső hőmérős hőszabályzó)reagálnak a külső hőmérséklet ingadozásra.
2010. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nos, én sima távhősben lakom, a 2009/2010es télen 21e ft volt a legnagyobb számlám. és sztem elég kemény tél volt.

hozzáteszem, egy percig nem fáztam, konstans 23-24 fok volt a lakásban.


anyukám most vett egy mérhető távhőset, viszont ott egy fokkal modernebbek az ablakok, viszont a klasszikus nagytáblás panelből van a ház, ellentétben az enyémmel, ami nagyrészt tégla, és a főfal 40cm vastag.


amit biztosan állíthatok, hogy majd meglátjuk :D


sztem nem minden esetben olcsóbb. de ezt nagyon sok kis apró dolog befolyásolja.


ja, és mindkét lakás 50nm.

2010. szept. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egy ház vagy távfűtésű, vagy (ház)központi fűtésű. Távfűtéses lakásoknál nincs mód a lekások hőfogyasztásának valós mérésére, az un. "költségosztók" nem mérik a fogyasztott hő mennyiségét, semmire sem jók. Illetve csak arra, hogy jól meggazdakodjanak a felszereléssel. A valóban központi fűtésű házak fűtése lényegesen olcsóbbak, nem kell eltarttaniuk egy akkora apparátust mint a távfűtés rendszere, eszközállománya és stb.
2010. szept. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"házközponti, egyedi méréssel" - gyakorlatilag ez is költségosztó...,

a kazán amortizációjára készülve magasabb a felújítási alap.

2010. szept. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!