Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A gázkonvektornál amelyik...

A gázkonvektornál amelyik ablak alatt van kivezetve visszajöhet a gáz az ablakon?

Figyelt kérdés

Úgy értem nem nyitom ki, hanem zárva van az ablak, de azért tudjuk, hogy minden ablak kicsit ereszti a levegőt, így arra értem, hogy végül visszajöhet-e apránként a gáz és felhalmozódhat-e a szobákban veszélyes mértékben?

Pár napja volt a gázszerelő és megnézte ilyen érzékelővel a konvektorokat, egy helyen az egyik azt mondta, hogy picit ereszt. Ott csavarozott valamit, majd a csipogó már nem jelzett pittyegve, azt mondta már nem ereszt.

Ellenben éreztem gázszagot, de azt mondta nincs a szobában a műszer szerint gáz, előtte is csak a konvektor közvetlen közelében lehetett érzékelni.


Viszont eszembe jutott, hogy lehet bejön az ablak résein is és felhalmozódik. Ilyen előfordulhat?


2021. okt. 11. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Ameddig a szoba melegebb a külső hőmérsékletnél, addig nem áramlik be semmi. Még kitárt ablak mellett sem. A termodinamikát nem lehet becsapni!
2021. okt. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem jön be, jóval gyorsabban higul és szertefoszlik. Ha bejönne, akkor gyorsabban visszaszívná a másik csövön és elaludna a láng, mert nem lesz oxigén.

Konvektornál jó ideig érzed a ráégett por szagát, ahogy melegszik. Ezt érzed, nem a gázt.

2021. okt. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!