Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hallottam (valahol), hogy...

Hallottam (valahol), hogy érdemes az otthoni fűtőrendszerbe Calgont önteni. Félkilósat vettem (por), mennyit oldjak fel belőle vízben?

Figyelt kérdés
Tavaly készült a gáz-központi fűtés, nincs a rendszerben semmi a vízen kívül. 2 nagyobb, egy közepes és egy kisebb radiátor van...kb 60 m2-es lakás.
2021. okt. 14. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
A futes rendszerben nem hiszem, hogy a vizko a legnagyobb baj. Inkabb egy magneses iszaplevalaszto az ami szamit.
2021. okt. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Isten őrizz,hogy minden sz@rt belerakj(még a mosógépembe sem tennék)!

Ha akarsz bele "valamit",akkor "inhibitor"-t szoktunk beletenni,de ezt sem hasraütésre,hanem a keringetett víz megfelelő százalékában!

Pl. nézd meg,olvasd el...

[link]

2021. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
A víz állandó benne, így vízkőkiválás szinte nincs is. Egyszer kicsapódik az a kevés és kész. 50 fokig meg az sem.
2021. okt. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Iszapleválasztóm van a rendszerben (én szereltem fel...az egész radiátorrendszert is én csináltam...nem vok vízszerelő szakember..csak műszaki végzettségű (ötrétegű műa. csővel, kulcsos elemekkel). Az iszapleválasztóval mit kell most tennem (1 év után)? Hogyan távolítsam el belőle az összegyűjtött iszapot?

Ezek szerint a bojlerem sem vízkövesedik, mert mindig 50 Celsius alá van beállítva benne a vízhőfok. Racionális alapon olyanra van állítva a vízhőfok, hogy hideg víz hozzáadása nélkül bírjak benne tusolni.Az pedig biztos, hogy 50 fok alatt van jóval. A zuhanykabinra nem is kötöttem rá a hideg vizet, csak a meleg van rajt.

2021. okt. 14. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Vízkövesedik a bojlered, mert a forró fűtőbetét közelében mindig új víz van ( ide jön a friss hideg), és így mindig van új ami kicsapódjon, és a hőfok is adott. Csak kicsit lassabb.

A fűtés rendszerbe viszont alap esetben nincs friss víz, csak mindig ugyanaz.

2021. okt. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kondenz kazánt csak lakás-fűtésre használom. (köszi a válaszokat)
2021. okt. 14. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó ötletnek hangzik a zuhanyzásra alkalmas vízhőfok beállítása, viszont így előbb-utóbb elszaporodnak benne a baktériumok, és rossz szagú lesz a víz.
2021. okt. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Ez igaz, néha fel kell fűteni rendesen, és jól átcsapatni az összes melegvíz csapon keresztül.
2021. okt. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm hamarosan meg fogom tenni... Erre eddig nem gondoltam
2021. okt. 15. 19:24
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére eddig még nem tapasztaltam így különös szagát a víznek, úgyhogy gyorsan át is forrázom
2021. okt. 15. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!