Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális ez radiátornál?

Normális ez radiátornál?

Figyelt kérdés
most raktak új radiátorokat a házba, régi lemez lett lapra cserélve. semmi szakmai infóját nem tudok, a hozzá adott konzolok lettek a falra felfúrva (az én részemen hosszú tiplivel mert vályog fal) és arra vannak felakasztva. egyedül az enyémnél látok olyat az egész házban hogy a radiátor alja szerintem kintebb áll egy minimálisan a tetejéhez képest ahogy nézem oldalról. ez valami hiba eredménye, vagy a fal nem egyenes stb.? ez is ugyanúgy ki lett méricskélve a szerelő által mint az összes többi, de ahogy így hirtelen ránéztem csak nálam látom ezt a minimális ferdeséget
2021. okt. 22. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
A szerelő biztosan használt vízmértéket, és nem szemre igazította a falra. Ha nem levegős(tehát jól adja a meleget a radiátor) akkor ne törődj vele, majd tavasszal reklamálj, most ne. A fűtés-szezon elején örülni kell, ha fűt egyáltalán, a szépséget majd tavasszal a szezon után rendezd.
2021. okt. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
persze hogy használt, rajzolgatva és mérve volt minden. még nincs használatban, csak feltéve lettek ma
2021. okt. 22. 20:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Az működés szempontjából nem gond, ha az alja más távolságban van a faltól, mint a felső rész (legfeljebb nagyon szembeötlő...). Az a lényeg, hogy a rendszer legmagasabb pontján lehessen légteleníteni egy szeleppel.
2021. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Nagyon feltünő vagy csak ha nagyon nézed oldalról? A konzolok egyenesek. Az lehet hogy görbe a fal vagy a konzol alsó akasztójába nem lett beakasztva a radiátor. Ha a radiátor alját magad fele meg tudod mozgatni akkor nem akasztották rá rendesen. De le ne tépd. Ha nagyon zavaró majd tavasszal kijavíttatod.
2021. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem tudom megmozgatni az alját, fix mint a beton. szerintem másnak nem lenne szembeötlő, olyan 2 centi eltérést mondanék szemre, mert nem találok egy nyamvadt szalagot. csak azért csodálom hogy akkor a mellettem lévő ugyanolyan szobánál aminek ugyanaz a fal a folytatása, hogy nincs ez.
2021. okt. 22. 20:51
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
próbafűtés mikor lesz? Addig ne tépelődj, hagyd ezt az eltérést. Fűtsön a radiátor, minden vége meleg legyen, a ferdeséget majd tavasszal javíttatod.
2021. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Lehet a kiállás a visszatérő cső van kiljebb és azért áll úgy, nézd meg a 2 csövet, ami a radiátorba köt, hogy egyforma távolságra van e a faltól.

Vagy ha van alul távtartó azt próbáld allítani.

2021. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, még minden nagyon távoli, ma lettek leengedve, leszedve a régik, feltéve az újak, és 2 bekötve, csak nem akarom hogy ilyen szépséghiba miatt hülyének nézzen szaki ha holnap megemlítem
2021. okt. 22. 21:19
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha van egy vízmértéked, akkor tedd a falra. Azt írod, hogy vájog, nos nem lennék meglepve ha nem lenne függőleges a fal.
2021. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ferde a fal és ahhoz igazítják be, akkor meg a talajhoz képest fog dőlni. Ilyenkor el kell dönteni, hogy melyik az elfogadhatóbb kompromisszum.
2021. okt. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!