Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mosószoda használata sanytolla...

Mosószoda használata sanytollal a mosógépben mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

Kezdo háziasszony vagyok, és mindenre sanytolt használok. Nos, elkövettem azt a hibát, hogy begombásodott a mosógépem. Nem tudtam, hogy a gumis részt is karban kell tartani....


Én nem szeretem a hipót és az erős vegyszereket, így a mosógép gumit és dobot sanyitollal letöröltem , de a dob is dzsuvás....


Már háromszor csináltam sanytol öblítővel oblitest és kitakarítottam a tartályt és a szűrőt is azzal..


Az interneten a mosodszodat , ecetet és citromsavat találtam., meg valami sót.....de sanytol után nem tudom bármelyiket hasznalhatom -e ???

Mosószódát még sosem használtam...


Az interneten két liter hipót öntöttek a dobba..ezt én nem szeretném.



Tudnátok nekem segíteni? Egyedül élek albérletbe...


23/L


2021. nov. 2. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Én trisóval szoktam kitakarítani. Fél üveg a dobba, legmagasabb hőfokon elindítom, mielőtt kieresztené a forró vizet, leállítom, és akár egy éjszakára úgyhagyom. Így a trisós gőz minden kis helyre bejutva leoldja a lerakódást.


Egy kérdés: használat után a mosógép ajtaját bezárod, vagy nyitva hagyod?

2021. nov. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként miért félsz a hypo-tól? Legrégebben használt, legolcsóbb fertőtlenítőszer.
2021. nov. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem a hipotol félek hanem a reakcióktol.

Trisót használhatok sanytol után ?

2021. nov. 2. 13:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze.


De nem válaszoltál: használat után a mosógép ajtaját bezárod, vagy nyitva hagyod?

2021. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Meggyőz6ődésem, hogy mosás végeztével lezárod a gép fedelét. Hagyd nyitva, hogy a nedvesség elpárologjon aztán órák (reggeli ébredés után) lecsukhatod.

Évtizedek óta ezt csináljuk, problémamentesen.

Ha tartasz a visszamaradt mosószer reakciójától más szerekkel, akkor állíts be egy öblítő programot (ruha nélkül) és indítsd el. Ez alatt mindenhonnan kimosódik az eddigi mosó- és tisztítószer, aztán nyugodtan moshatsz ruhákat a megfelelő programon.

2021. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindig nyitva van hagyva. Sosem csukom be .
2021. nov. 2. 15:40
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Akkor sejtelmem sincs, hogy mitől van az - egyébként ritka - problémád.

Talán lesz, aki itt tanácsot ad...

A gombásodás kimondottan a nedvességtől van. A gumis részeket nem szokás rendben tartani, nincs értelme.

2021. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A gomba csakis pangó nedvességben szaporodik.


Ha tényleg nyitva hagyod az ajtót, akkor még az lehet, hogy túl sok öblítőt használsz, azt is higítatlanul. Az abban lévő tenzid (ettől lesz puha a ruha) vízben oldhatatlan, és trutyiként lerakódik mindenhová. Ha túl sok, akkor nemcsak a ruhán lesz, hanem a mosógép belsejében.

2021. nov. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

A mosógépek aljában mindig van víz a kialakítás miatt. A dob alatti összekötőkben. És a trutyi is oda rakódik, mert harmonikás a cső.

Nyitott tetővel is penészedhet, ha lefele,belül nedves marad hosszú ideig. A kiszáradás a helyi páratartalomtól függ.


Mosás után száraz ronggyal töröld át a ggumit; kb 1 perc.

Trisóval jól ki lehet takarítani, ahogy fent írták.

A hypótól ne félj, jól fertőtlenít, és a klór lebomlik ( azért rövid a hypo szavatossága).

Vegyél hypo port pici tasakok, jól elrakható, bármikor használható.

Ecet, citromsav vízkőteleníteni jó.

2021. nov. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!