Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Penészesedik a szobánk egyik...

Penészesedik a szobánk egyik sarka? Mit tehetnék ellene? Remdszeresen mosom penésztelenítővel, de visszajön mindig.

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha sarok penészedik, annak legtöbbször az az oka, hogy az hidegpont. Kívülről le kéne hőszigetelni, hogy ne legyen olyan hideg, és máris megszűnne a probléma.
2021. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az lehet oka, hogy van ott egy ablak?
2021. nov. 25. 14:09
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem valószínű.

Inkább a sarokhoz valahogy nem került hőszigetelő anyag az építéskor. Vagy kicsipegették a madarak, mert ilyen is előfordulhat.

2021. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
80%
Nekem is volt hasonló problémám, vettem egy páramentesítőt (lehet, más a neve, angolul dehumidifier), az kiszívja a páratartalmat a levegőből, meg tisztítja is a levegőt, nagyon jó kis cucc. Rendszeres használata segíteni fog remélhetőleg.
2021. nov. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4, ezt linkelnéd kérlek?


Ilyen kis páracsapda dobozom van, de az semmit nem használ.

2021. nov. 25. 15:14
 6/12 anonim válasza:
Az is hasonló dolgot csinál, de kb 1%-ot sem ér egy akár olcsóbb berendezéssel szemben sem. Guglizz rá, hogy "páramentesítő" meg "párátlanító". Mondom, nem biztos, hogy ez a megoldás, de ezek a berendezések kiszívják a vizet meg a párát a levegőből egy kis tartályba, amit aztán ürítesz, a levegő is sokkal, de sokkal tisztább lesz. A penész nem feltétlenül jó a tüdődnek.
2021. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
A másik, szellőzik az a sarok rendesen? Éri levegő, nem szekrény mögött van? Valamint szárítasz-e ruhákat abban a szobában mosás után?
2021. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Amint mondtam, ablak van mellette, de van egy szekrény is.


Veszek egy ilyen gépet, aztán ha kell, átrendezem.

2021. nov. 25. 15:26
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Az alapprobléma nem a pára, hanem a hideg fal. Különben nem csak egy sarokban lenne penész. A saroknál túl hideg a fal, ezt kell megoldani. És kívülről kell megoldani.

1-es és 3-as voltam.

2021. nov. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Igen, ahogy mondtam is, nem vagyok benne teljesen biztos, de nekem bevált a párátlanító. Lehet, hogy a te problémádra nem megoldás, 9-esre figyelj, szerintem ő jobban tudja, miről beszél, de egy párátlanító nem árt egyébként sem, ha van penész.
2021. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!