Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tartós táppénzen hogyan van...

Tartós táppénzen hogyan van elszámolva a fizetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az lenne a kérdésem,hogy tartós táppénzen vagyok,tehát adott hónapban egy napot sem tudok dolgozni a következő hónapban hogyan fogom kapni a fizetést? A következő hónapban sem fogok tudni még menni..

Nem voltam ennyi időt huzamosan táppénzen,és sajnos nem nagyon kaptam egyenes választ a munkaadómtól. :/



2021. dec. 7. 13:38
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
18%
Én életemben először voltam a nyáron műtét miatt hosszabb táppénzen. Az orvos kéthetente adja ki a papírt. Beküldöd a melóhelyre postán ajánlva vagy egy ott dolgozó ismerőssel. Táppénzt nálunk azonnal elszámolták ahogy a papírt beküldtem. Nem akkor mikor a fizetés szokott jönni.
2021. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Az orvos által kiállitott táppénzes papírt le kell adni a munkáltatónak.Ha jól tudom az első 15 napot a munkáltató fizeti,de többit a Tb finanszírozza.Ennek a lebonyolítását nem is merem.

Amikor nyugdíjba mész,ezeket a táppénzen töltött napokat,a ny,hivatal le vonja a ledolgozott napokból.

A táppénz ha jól tudom a kereset 65 % a.Kórházi ellátás esetén meg 50 .Persze vannak kivételek is ahol 100 %

2021. dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Be vagy jelentve a munkahelyeden? Ez a hümmögés erősen feketén foglalkoztatás gyanús.
2021. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Ha rendesen be vagy jelentve, akkor a táppénzest papírt leadva táppénzt kapsz és nem fizetést. Le vagy jelentve, akkor a tb fizeti, a céged intézi. Ha feketén vagy, akkor vagy- vagy, de hivatalosan nem kapsz.

A tb a béred x% a, ha tovább vagy táppénzen, ez csökken.

2021. dec. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen be vagyok jelentve 7.eve dolgozom a cégnèl

Csak nem szoktam táppénzen lenni,ilyen tartósan pláne nem voltam.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Holnap ki kérem a novemberi papírt :)

2021. dec. 7. 19:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!