Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Penészesedik a folyósom. Nem...

Penészesedik a folyósom. Nem érintkezik külső fallal. Az oldalfalak, a plafon, minden. Az okot és a megoldást keresem. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Műanyag ablakaim vannak pár éve. Fűtési idényben kiszáradt a nyálkahártyám, olyan száraz meleg volt a lakásban. 20 év alatt egyszer sem volt penész sehol. Még a zárt fürdőszobában sem, ahol ruhát szárítok. Két éve nyáron beázott felülről a fürdőszoba egy csőtörés miatt. Rá pár hónapra megjelent a mellette lévő belső folyóson a penész méghozzá a bejárati ajtó melletti falon először. Azóta az egész folyósó penészes. A fürdő és más helyiség viszont nem. Köze lehet a kettőnek egymáshoz, és mi az összefüggés? Vagy valami más a gond? Az ablakaink rés-szellőzőek és rendszeresen használjuk őket. Szigetelni kellene a lépcsőház felől? Ki kellene cserélni a bejárati ajtót? Hogyan szárítsam ki a falam 2 év után? Lehetőleg véglegesen szeretném a penészt eltávolítani.
2010. szept. 6. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Na végre egy érdekes penész-kérdés! Öröm olvasni, hogy van fogalmad a penész kialakulásának az okairól. Vagy korábbról, vagy mert olvastál is az oldalon, nem csak kérdezel.


Tudod, hogy nem a páratartalom és a szellőztetés az oka (résszellőzők), valamint hogy nem a szigeteletlen ház (mert belső falak).


A penész ugye ott jelenik meg, ahol nedves környezetben tud szaporodni. Tehát nedves a falad. Bizonyára a fentről való beázás miatt. Elképzelhető, hogy az elázás egy meghibásodott vízvezeték miatt volt? (Nem pedig egy eldugult lefolyó és nyitvamaradt vízcsap miatt.) Mert akkor az is elképzelhető, hogy nem javították meg teljesen, és továbbra is szép lassan áztok. Erre tippelek. Beszélj a felső szomszéddal, vagy szomszédokkal, mert nem biztos, hogy közvetlenül fölötted van a gond, panelban bármi elképzelhető. Keressetek álló fogyasztás mellett is pörgő vízórát, vagy eltérő vízóra-állást egy estétől reggelig (vagy reggeli távozástól délutánig) tartó fogyasztásmentes időszakban!

2010. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk hasomló a helyzet.

Mi a penészedést arra fogjuk, hogy a fal másik oldalán lévő lakásban nem laknak, így nem is fűtenek.

2010. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
vakolatcsere lesz, de legelőször is nézesd meg valakivel, mert 99 %-ban biztos vagyok benne, hogy folyamatosan áztok, nem csak egyszeri alkalom volt a 2 évvel ezelőtti
2010. szept. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én csak egyet nem értek, ha nem javították volna meg rendesen, akkor elsősorban a fürdőszoba ázna. Igaz, hogy a folyosó is beázott itt-ott, de nem gondolnám, hogy ebből adódik, hiszen nem csináltuk meg, lekapartuk a festéket, glettet és azóta "szárad". Viszont a folyosón van egy fenti pakolós rész, az is beázott, ott nincs a falon penész, gondolom azért, mert meszelt fal. De viszont az ott lévő cipők, dolgok penészesek voltak már tavaly is. Leszedtem őket, "átfertőtlenítettem", 1 hétig szellőztettük, de utána vissza kellet raknom őket, mivel sajnos nincs hova tennünk. Lehet, hogy rendesen nem tudott kiszáradni és ez generálja a problémánkat?

Közben történt újabb: Most a sok esőzés miatt az északnak fekvő konyha ablaknál az egyik oldalon folyt le a víz a falon. A fölöttem lakóknál mindenkinél. Leesett a festék, egyebek. Két napja vettem észre, hogy ott is megjelentek az apró penészfoltok. De csak ott, ahol beázott. Gondolom majd terjed tovább. Ez egy őrület. Mit csináljak? Hajszárítózzam a falam? Egyáltalán: eltűntethető a penész ott, ahol már egyszer megtelepedett? Vagy örök lakótársunk lesz?

2010. szept. 10. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!