Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lehet mégis párás az ablak?

Mitől lehet mégis párás az ablak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem régiben fedeztünk fel egy nagy penészfoltot az egyik bútor mögött, így minden áron meg akarunk szabadulni a párás szobáktól.


Azonban alvás során reggelre bárhogy is próbálkozunk, mindig párás lesz.


Lefekvés előtt kiszellőztettünk, lement 48 százalékra a pára, és olyan 22 fokos hőmérséklet mellett közepesre vettem a radiátort. Kinyitottuk az ablakokat ilyen "épp-hogy" jellegre, hogy a széleinél szivárogjon be a friss levegő.


Reggelre nem nőtt meg igazán a pára, a hőmérséklet sem, mégis tele van csapadékkal az ablakok széle.


Arra gondoltam, hogy lehűl a szoba, ezért nem bír ennyi párát a levegőben, de a radiátor bekapcsolása sem segített.


Azt gondoltam, hogy túl sok párával fekszünk le, de a 48 az nem olyan sok, és utána már csak mi emelhettük a légzésünkkel. Mégis kiült a pára az ablakra.


Azt gondoltam nem jön elég levegő, és mi toljuk tele párával a levegőt. És igazából ez a helyzet, de reméltem hogy ha már az ablakok szélein és érzem bejönni a hideg levegőt, akkor csak elég lesz.


De nem.


Akkor nincs pára, amikor bukóra nyitva hagyjuk az ablakot. De hát minuszoknál nem igazán lehet ilyesmit, mert nagyon hideg lesz reggelre.


Mit tehetnénk? Újépítésű házról van szó, szóval azt se lehet mondani, hogy túlságosan lehűl az ablak belső oldala. Mármint elég hideg, de gondolom az újépítésűnél csak nem a nyílászáró minősége a ludas.


Növényekből is csak egy 3-4 kicsi cserepes növény van, és a szoba 35 négyzetméteres. Nem hiszem, hogy emiatt lenne ennyire párás az ablak.


Tudnátok tippeket adni, hogy mit próbáljak ki?

Előre is köszönöm! :)



2021. dec. 8. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A bútor mögötti fal másik oldalán milyen helyiség van?
2021. dec. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A fürdőszoba, de elméletileg (a mester szerint) amiatt volt, mert a bútor hátlapja el volt vetemedve és így érintkezett a fallal, ahol így nem tudott szellőzni. (és a folt alakja is ezt támasztja alá)
2021. dec. 8. 10:13
 3/14 anonim ***** válasza:

Csőtörést kizártátok?

Mert ha csak szivárog, akkor simán el tudom képzelni, hogy párásodást okozhat.

2021. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hogyan zárhatnánk ki?
2021. dec. 8. 10:59
 5/14 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy megbizonyosodok róla, minden csap elzárva, nem megy a mosógép, mosogatógép. És így nézném meg a vízórát. Ha a számláló megy, akkor tuti szivárog valahol a víz. Vagy ha szokatlan a fogyasztásotok.
2021. dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rendben, majd megnézem, köszi! :)
2021. dec. 8. 15:11
 7/14 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Újépítésű ház. Hány éves?

Még maguk a falak is nedvesek lehetnek, párát adhatnak le a környezetüknek. Mivel kivülről le van szigetelve, így azt csak befelé tudják megtenni.

Egyébként mennyi reggelre a páratartalom? Ha nem magas, akkor semmi gond nincsen. Az ablak üvege nyilván lehül valamelyest, eléri a harmatpontot és kicsapódik rá valamennyi nedvesség. De ez nem ok az aggodalomra.

2021. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
A válasz és a megoldás is egyszerű. A mai ablakok légzárása tökéletes( 4. légzárási osztály). Egy régi 1 m2-es tömítés nélküli ablakon akár 25 m3 levegő is átjutott óránként. A mai ablakon semmi. Ez igaz a fa és a műanyag ablakra is. Ha valaki nem hiszi, kérje el a fa ablak légzárási osztályáról az igazolást. Ezért kell egy minimális finomszellőzést biztosítani. Erre a németeknél van kötelező szabály, nálunk nincs. A szabály a DIN 1946-6 Feuchteschutzlüftung(nedvesedés, pára, penész ellen védő szellőzés). Ha annyi rejtett ablakszellőzőt raktok az ablakokba, amennyit ez a szabvány előír, megfelelő lesz a páratartalom és nem lesz penész. Ne ijedj meg. nem fog kihűlni a lakás, nem lesz huzat, észre sem fogod venni, csak azt fogd látni, hogy lecsökken a páratartalom, lassan kiszáradnak a falak és eltűnik a penész. Nem is kerül sokba. Fontos az is, hogy nagyban csökkenti a CO mérgezés esélyét is.Keress rá a neten és a facebookon. Te is be tudod tenni az ablakba. Nem kell fúrni, marni.
2021. dec. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Linkelnél kérlek? Én nem találtam olyat, ami fúrás nélkül megoldható lenne.
2021. dec. 9. 10:45
 10/14 A kérdező kommentje:

10 éves kb. a ház. És az este folyamán nem szivárgott a víz, 8 óra alatt ránézésre nem mozdult semennyit a tizedesjegy.


Hát a paratartalom attól függ, hogy mennyire nyitjuk ki az ablakot.


Most először hetek óta sikerült pára nélkül kelni: a lakás 2 szobája össze volt nyitva, a másik szobában bukóra volt az egyik ablak, a mi szobánkban pedig ilyen félig nyitott/résen szivárgósra.


50% párával feküdtünk le, és 40-el keltünk.

2021. dec. 9. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!