Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a hátrányai, ha az ember...

Mik a hátrányai, ha az ember olyan épületben lakik, ami hivatalosan nem lakóingatlan?

Figyelt kérdés

Mivel nem volt pénzünk házat venni és jópár évig nem is lesz, abba a házba költöztünk be amit a párom szülei építettek huszonpár éve. Rajta van a térképen, de gazdasági épület.

Tégla falak, beton alap, cseréptető, szigetelés, villanyszerelő által kiépített villamos rendszer, saját villanyóra, csapvíz, csatorna, fűtés, minden van, teljesen komfortos. A gyakorlatban ugyanolyan ház mint bármelyik. Viszont sose lett átminősítve.


Érhet minket ebből hátrány, hogy egy olyan ingatlanban élünk, ami hivatalosan gazdasági épület? Mik ennek a következményei? Mik a hátrányai?


(Ha valakinek van tapasztalata, akkor az is nagyon érdekelne hogy mekkora macera az átminősítés... tudom hogy nagyjából milyen feltételek vannak, de nekem nem világos, pl. feltétel a szigetelés, na de azon belül? Nekünk csak kőzetgyapot van egyelőre, az elfogadható? Vagy mennyire kukacoskodnak?)


2021. dec. 8. 10:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt gyanítom, hogy lakáshitel/csok nem vehető fel nem lakóingatlanra, de engem nem az adás-vétel hanem a benne lakás szempontjából érdekel főleg.
2021. dec. 8. 10:58
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem pl. oda nem jelentkezhetsz be, nem lehet az a hivatalos lakcímetek. Gondolom most sem az. Sokat számít az is, hogy a terület/telek amin áll minek minősül.
2021. dec. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

Elvileg be lehet jelentkezni (még nem próbáltuk, annyira nem lakunk itt rég).

A telek egy normál telek, belterületi lakóterület. - Összenyitott dupla telek, a másik felén a párom nagypapája lakik egy "hivatalos" lakóházban. Szóval nem külterület, nem tanya, nem zártkert.

2021. dec. 8. 14:49
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Akkor különösebb gond nem lehet szerintem.
2021. dec. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi hátrányotok nem származik, azon felül, amit te is tudsz.(Hitel, stb)

Te minden szankció nélkül beköltözhetsz a nagypapa nyári konyhájába, vagy a pincéjébe is, ha neked az lakhatásra megfelel, senkinek semmi köze hozzá!

Viszont ha a telek nagysága megengedi a 2 lakóházat és az épület megfelel minden kritériumnak, akkor érdemes lenne átminősíttetni, mert soha nem tudni, hogy mikor kellene hitel, vagy esetleg el akarnátok adni.

2021. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#5

Igen, fontolgatjuk hogy át kellene minősíteni, csak nem tudtuk eldönteni hogy ez egyáltalán sürgős-e.

Akkor már csak annak kell utánajárnunk, hogy mennyire szigorúak az átminősítést illetően.

2021. dec. 8. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!