Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Új falióra nem jár, mi lehet...

Új falióra nem jár, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Veszem újonnan egy faliórát, bele sima ceruzaelemet, amivel működik. Beletettem hátul az elemet, eltekertem a mutatókat az aktuális időre, és és jár az óra :/

Valamit rosszul csinálok? Az elem gondolom teljesen mindegy, hogy hogyan van elforgatva, nem? Tökéletesen illeszkedik bele. 4 darabos elemet vettem, kipróbáltam az órát egy másikkal is, azzal sem működik.


2021. dec. 10. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogyan teszed bele az elemet. Van a - és a + pólus. Ahol a rugó van, oda kell az elem sima végét tenned.
2021. dec. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Uh, köszönöm, sajnos elég béna vagyok és nem is értek ehhez. Megfordítottam benne az elemet, de továbbra sem jár, és most ráadásul ki se tudom belőle venni az elemet, nem mozdul semennyire egyik irányba sem, nyomásra sem reagál :/
2021. dec. 10. 13:38
 3/10 A kérdező kommentje:
Na nagy nehezen kijött az elem. Az elem végeire is rá van rajzolva a plusz és a mínusz jel, meg az elem helyének a végeire is. A plusz a pluszhoz megy, a mínusz pedig a mínuszhoz? Mondjuk már mindkettőt kipróbáltam.
2021. dec. 10. 13:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindig a rugó felőli oldalán kell kiemelni az elemet.
2021. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
olvasd el az órához adott katalógust.
2021. dec. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem látok benne rugót. Még egy 3 soros leírás sem volt hozzá szinte, nemhogy egy katalógus.
2021. dec. 10. 14:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindig a rugó felé kell az elemet nyomni,és a + oldal könnyedén jön fel.
2021. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahova az elemet teszed , kell lennie az egyik oldalon egy kis rugónak.

Küldhetnél fotót arról a részről, ahova rakod az elemeket.

2021. dec. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Wáááh, ez az utolsó komment segített, köszönöm! :D

Én erre a rugóra, mivel nem klasszikus rugó alakja van, azt hittem, hogy ilyen kis leszorító az elemre, ezért ráhajtottam kívülről az elemre :D Nem mintha amúgy ki akarna esni, de ez a "leszorító" így rásimult és tartotta. Most hogy mondtad, hogy az egy rugó, beraktam végre normálisan az elemet és voilá, jár az óra :D

Nagyon köszönöm!

2021. dec. 10. 15:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt a jó példa, hogy miért érdemes mindig fotóval és pontos leírással kérdezni. :)

Nekem két hét alatt se jutott volna eszembe, hogy a rugót valaki nem rendeltetésszerűen használja. :)

2021. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!