Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy szivárog a...

Lehetséges, hogy szivárog a gázpalack?

Figyelt kérdés

Elnézést ha baromságot kérdezek, most költöztem albérletbe és eddig még sosem kellet gázpalackokat szaglásznom. A palack a tűzhelyhez van csatlakoztatva, és a szelepnél enyhe gáz szagot lehet érezni. A konyhában nem érződik semmi sem, de az ablak is fojton nyitva, pláne most. A tűzhelyet eddig nem is mertem használni, és nagyon a villanyt sem merem kapcsolgatni, de aki előttem ott lakott nyilván használta és láthatóan nem volt probléma.

A szelepnek a kúp(?) része, amit szabad kézzel is lehet forgatni meg nincs lezárva, hanem lazán van hagyva. Ez így kell legyen? Linkelek egy képet, hogy mire gondolok pontosan: [link] -tehát a bekeretezett rész nincs becsavarva, csak rajta van.

Nem tudok szakmaibb szavakkal beszélni, remélem így is érthető.



2021. dec. 11. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az elzáró szelep.Jobbra forgatással lehet teljesen elzárni.

Ehhez csatlakozik a tűzhely bekötése,végén a reduktorral.

Ezt viszont balra kell rátekerni!! Tömités legyen alatta .

Erősen meg kell szoritani.Ekkor lehet kinyítni a szerepet.

Ha enged,akkor annak büdös szaga van.Szappanos vizzel megkenve meg látni a buborékokat,ha engedne . Tűzhely begyújtásakor mindig a gyufa égjen először .

2021. dec. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az elzáró szelep nem kellene elzárva legyen? Merthogy itt csak rajta van, de nincs elcsavarva.
2021. dec. 11. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem rajta van, hamem nyitva van. Ha nem használod a tűzhelyt zárd el a palackot ( amit bekarikáztál). Leírták előtted.


Akkor kell kinyitni, ha használod a tűzhelyt.

2021. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy szokás, hogy amikor befejezed a főzést, akkor először ezt a bekarikázott szelepet zárd el, aztán mikor látod, hogy elaludt a gázrózsa, akkor zárd el a készüléken az adott rózsához tartozó csapot. Így nem marad nyomás alatt az egész szerkezet.
2021. dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A tűzhelyet eddig nem is mertem használni, és nagyon a villanyt sem merem kapcsolgatni"

Mióta? Hogy költözhettél be egy olyan lakásba, amiről ennyire nem tudod, hogy hogyan működik? Gondolom, feketén...

2021. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!