Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házközponti fűtésnél a radiáto...

Házközponti fűtésnél a radiátorok csak a 4 vannak mégis tűz forrok, viszont ha lejjebb vesszük nem is fűtenek. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2021. dec. 11. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Először is le kellene venni a hőfokot 60 fokra.,Aztán megnézni hogy dolgoznak a radiátorok.
2021. dec. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

A kérdés kicsit összevissza, eléggé érthetetlen.

Látnoki képességeim korlátozottak.

Nem látom, mit veszel lejjebb?

2021. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A radiátorok Herz szabályozósak ami 6 megy. A lakoházban mindenkinek van egy eloszto doboza állítólag az egyedi méréshez. Amíg az általány mellett a szezon végén kell kifizetni a különbséget.

Mást nem tudok mondani.

2021. dec. 11. 20:02
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

"a radiátorok csak a 4 vannak"

"A radiátorok Herz szabályozósak ami 6 megy"

Te nem tudsz mást mondani,én meg fentieket elnézve, amit ide idéztem, nem érteni.

Nagyon udvariasan azt mondanám, számomra a megtévesztés mestere vagy.

2021. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A radiatoron a termoszelepen talalhato szamoknak nincs koze a vizhomerseklethez. Az a helyiseg homerseklete alapjan nyit/zar. Azokat a szamokat kepzeld el ugy mint celsius fokok. Te letekerted mittudomen 2 es fokozatra ami mondjuk 18 fokot jelent akkor addig nem nyit amig a szoba homerseklete nem megy 18 fok ala. Eloremeno viz homersekletet nem befolyasolja.
2021. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kikerestem neked pontosan. Ha az a típus van neked,amire gondolok,akkor ezeket reprezentálja a termoszelem számozása:

* - 6°C (ez a minimum állása)

1 - 10°C

2 - 13°C

3 - 17,5 °C

o - 20°C (tömör karika a 4 és 3 között)

4 - 22°C

5 - 25°C

max - 28°C

Köztes hőmérsékleteket arányosan elosztva és tekerve tudod beállítani.

2021. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Próbáltam érthetően leírni, de nem nem igazán értem az egész lakó épület fűtését sem. Bárkit kérdezgettem aki itt lakik senki sem tudja, hogyan működik, csak tekergetik a radiátorokat.
2021. dec. 11. 21:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a házban 1 kazán van,azt sem kell 70 foknál magasabb hőmérsékleten üzemeltetni.Ez a víz jut el minden lakásba.Hogy ebből mennyit használsz el,azon múlik milyen meleget szeretnél.Ezt meg a radiátorokra szerelt hőfokszabályzós elzárókkal tudod szabályozni.


Ha radiátorok végei is melegek,akkor azok fűtenek is.Természetesen az alsó rész nem olyan meleg,mint a felső.

Ha lejjebb veszed,talán el is zárod azért nem fűt.

2021. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!