Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meg szórhatom én magam hideg...

Meg szórhatom én magam hideg aszfalttal az utat?

Figyelt kérdés
Ez egy dűlő út, nem utca. Nyáron gyakori probléma, hogy egy-két állat megy, mint a barom, folyamatos port kavarva. Anno megszórták, úgy 20 éve, de a város tojik rá, néha meggyalulják, azt annyi. Én viszont a házam előtt egy 10-15 méteres sávban szeretném magam leszórni, hogy tömörödjön normálisan össze. Ezért szólhat bármely hivatali nagyokos? A szomszédok nem ellenzik az ötletet, beszéltem velük, lehet ők is megcsinálják a házuk előtt, saját pénzből.
2021. dec. 20. 02:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Mart aszfalt akart lenni. A hidegaszfalt kissé drágább.
2021. dec. 20. 02:18
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Az egyik ismerősöm 50m-en a földes utat felköveztette az önkormányzat vissza állíttatta vele.

Mindenképp kérj hozzá engedélyt mert ráfázhatsz.

2021. dec. 20. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

Kővel lelehet szórni egy utat (önkormányzati beleegyezéssel), de aszfaltozáshoz egy ideje még az önkormányzatnak is engedélyt kell kérnie, teljesen más szabályok vonatkoznak arra. Tudomásom szerint betonozást azonban végezhet az önkormányzat engedély nélkül!

Beszélj az önkormányzattal erről mindenképpen, de ha rám hallgatsz, akkor nem aszfaltozod. Ha az aszfaltnak nem csinálsz komoly alapot, akkor az felgyűrődik, majd feltöredezik tehergépkocsi alatt! Szóval ráköltesz erre pénzt, az utcában esetleg valahol építkeznek, és kénytelen vagy végig nézni azt, hogy szétcseszik azt az utat, amibe te pénzt invesztáltál! Nincs jogod arra, hogy helyreállításra kötelezd az építkező telektulajdonost.

2021. dec. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!