Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Anyukám rám akarja íratni a...

Zoliz kérdése:

Anyukám rám akarja íratni a házát.Lehet belőle gondon?Van egy új pasija aki nem a szívem csücske akinek haszonélvezeti joga van az ingatlanon.Félek meg szivat a csávó.

Figyelt kérdés
Nem ér sokat az ingatlan,nem akarok nyerészkedni belől.Anyut sem akarom megsérteni hogy nem fogadom el az ajándékot.Viszont tartok tőle hogy a haszonélvező kandur pár millió adósággal gazdagít.

2021. dec. 21. 19:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Én személy szerint így nem mennék bele a dologba.
2021. dec. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
A haszon élvezeti jog erősebb a tulajdon jognál.
2021. dec. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem nagyon érthető, hogy hogyan lehet az új pasinak máris haszonélvezeti joga anyád házán?!

Valami nem kerek.

2021. dec. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanezt akartam írni, amit a 3-as...


Valami nem stimmel...

Hogy lehet egy új pasinak a te anyukád tulajdonán haszonélvezeti joga...????

2021. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Új pasi(6 éve eggyütt).Szerelem első látásra 1 év után vidéken vettek 1 házat anyukám örökségéből.Így lett a haszonélvezeti jog.
2021. dec. 21. 20:16
 6/23 anonim ***** válasza:
24%
Anyád meg lesz vezetve , az új csóka tré genya által .
2021. dec. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

A sztori elég elképzelhetetlen, de ha bárkinek haszonélvezeti joga van egy ingatlanon, akkor kizárólag töle függ, ki teheti be a lábát oda, a tulajdonost is kizárhatja a használatból. Viszont a nagykobb karbantartásokat a tulajdonos köteles fizetni.

Magyarul, ha a tiéd lesz a ház, akkor sok mindent fizethetsz, de használni nem tudod.

2021. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
7-es ettől tartok én is.Miotta az új pasi van Anyámat kicserélték.Olyan mint egy 17-éves tini lány.Meg azt sem értem én mindig veszekedtem anyámmal,a bátyám volt a kedvenc.Most hirtelen engem akar meg ajándékozni.Fúra az egész és nem tudom hová tenni a dolgot...
2021. dec. 21. 20:35
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
5: micsoda...??? Anyád a saját pénzéből vett egy házat, és a pasi bekönyörögte magát haszonélvezőnek...?? Te jóságos ég...! :((((
2021. dec. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Anyádnak tényleg elment az esze.... A pasi egy fillért se adott bele, de haszonélvezetet kapott...???


Bármelyik pillanatban utcára tudja tenni anyádat!


NEm is értem ezt a felállást....

2021. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!