Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » SOS.Rossz a földelés? Mi...

SOS.Rossz a földelés? Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja, amikor zokniba voltam meg rázott a szendvics sütő, valamint a a mosógép dobja amibe be rakom a ruhát.

Na most, szóltam az ingatlanosnak, de közbe még egyszer meg néztem és akkor már nem rázott. Viszont most jöttem rá hogy amikor gumi papucsba vagyok akkor nem ráz, ha meg le veszem a papucsot és egy zokni van rajtam megráz. De a mosógépet azóta nem néztem, meg nem is merem meg próbálni meg nézni ne hogy belém csapjon az áram.

Közben annyi történt hogy el ment a fűtésem, és szereztem egy hősugárzót, annak a villája meg amit be dugokba konektorba eléggé fel melegszik. Nem tűz forró, de azért elég meleg. Most akkor a szendvics sütővel lehet a baj vagy a hálózattal?

Mondjam az ingatlanosnak hogy hívjon villanyszerelőt?



2022. jan. 1. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

„Mondjam az ingatlanosnak hogy hívjon villanyszerelőt?”

Igen, ez lenne a legjobb megoldás.

2022. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha több minden megrázott, akkor a hálózattal van valami. A dugvilla a melegedése normális lehet.
2022. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valahol laza a kötés.Ez lehet a konnektorban is ha fel forrósodott.

Ebbe a lakásba nem ártana FI relét is felrakni.

2022. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanos ingatlan hirdetésekkel foglalkozik.

Inkább tulajdonosnak szóljál.

Ha egy pillanatra csipet, az statikus feltöltödés volt, ami zokni+ laminált vagy műpadló esetén előfordul, papuccsal viszont nem.

A rázás egy ennél hosszabb ideig tartó bizsergető érzés. Egyszerre a két gép ritkán lesz hibás. Első látásra erre tippelnék.

Ha valóban rázás volt, akkor az 2 rossz berendezést jelent, és, hogy nincs a dugaljaknál védő vezető egyeltalán. Régen azért a konyhába és fürdőbe volt, ma mindenhol kötelező (nagyon régóta).

A dugvilla langyosodása a nagy teljesítmény miatt lehetséges. Ha forró volna gond volna.

A hálózatot állapotát, ennyiből nem lehet megítélni.

2022. jan. 2. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Inagtalnanosnak kell szólnom mert a tulajt nem ismerem, meg is nem is foglalkozik ilyenekkel azért adta oda egy irodának. És akkor majd ő küld egy szerelőt/karbantartót aki az irodának dolgozik.

2022. jan. 2. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!