Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A CD- DVD lemezeket lehet...

A CD- DVD lemezeket lehet dobni a műanyag szelektív gyűjtőbe?

Figyelt kérdés

2022. jan. 11. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2022. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor hova lehet?
2022. jan. 11. 17:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kommunális.
2022. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha emberedre találsz (hirdesd meg), aki gyűjti őket, még pénzed is lehet belőle. Ha mégis eldobod, akkor a kommunálisba rakd.
2022. jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából egy ismerősöm kérdezte tőlem, de nem tudtam neki választ adni ezért írtam ki. Régen nekem is sok lemezem volt, de én kivittem őket a helyi szeméttelepre és ott vették át. Akkor még itt nálunk nem gyűjtötték külön a szemetet. Én amiatt dobtam ki mert olvashatatlanná váltak, saját írásúak voltak, tehát nem gyári lemezek, de úgy tudom neki is sok olvashatatlan.


Én mondjuk a magam eszétől a szelektív műanyagra szavaztam volna, de nem tudtam biztosra, ezért is írtam ki.

2022. jan. 12. 10:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem megoldott hazánkban sem a begyűjtése, sem újrahasznosítása! :-(

Más megoldás híján a kommunális hulladékba tehető. A műanyag hulladákgyűjtőbe nem!

Maga is próbáltam rájönni, de zsákutcába futottam. Ezért írtam egy levelet az FKF Zrt-nek. Amint válaszolnak, idemásolom!


"2000-ben egy év leforgása alatt 20 milliárd lemezt gyártottak világszerte, 2005-re ez a szám megduplázódott, 2009-ben pedig már közelítette az évi 50 milliárdot. Így, a CD-lemez 25. születésnapjának évében már több mint 200 milliárd lemezt adtak el világszerte. Ha az összes eddig legyártott adathordozót egymásra helyeznénk, csupán a CD-k sora legalább hatszor körbeérné a Földet…" /hozzátenném, ez a cikk 2016-os! Azóta még gyártotta pár darab lemezt, még, ha nem is akkor mennyiségben, mint fénykorában. Sőt, ott vannak a DVD és Bluray lemezek is!


[link]

2022. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Javaslom, hogy ezeket a lemezeket add olyan családoknak, akiknek van lejátszójuk és hiányt szenvednek ilyen lemezekben. Én itt Debrecenben a Víg Vándor Alapítványt hívom 06-70-428-54-25-ös telefonszámon nekik adom és ők eljuttatják ilyen családokhoz.
2022. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az eredeti, nem általad írt bakelit, cd, dvd lemezeket ajánld fel valamelyik könyvtárnak, szociális otthonnak, öregotthonnak. Ami nem kell nekik, az mehet a kommunálisba.


De van más megoldás is mindenféle megolvasztható vagy oldószerrel folyékonnyá tehető műanyagra. Tömbbé olvaszthatod, és lehet belőle faragni például kerti ülőkét, vagy kerti dísznek gombát, de egy kisebb és egy nagyobb (agyag)cserép közé olvasztva vagy öntve virágcserepet is gyárthatsz belőle. Csak fantázia kérdése.

Egyes műanyagokat, például a tejfölös pohár lereszelve, nitróhigítóban felolva kiváló ragasztó más nitróban oldódó műanyagok ragasztására, rések kitöltésére. (Lereszelni azért kell, hogy gyorsabban oldódjon). Legutóbb WC tartályt és műanyag vödröt ragasztottam ilyen módon. De kentem már le vele spaklival, nem ecsettel)rozsdásodó ablakpárkányt(zsírtalanítás után!) amit sok éven át védett a további rozsdától. Egy ismerősöm még az autó alváz kőfelverődéses hibáit is ezzel javította.

2022. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!