Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális az, hogy 2-3 hetente...

Normális az, hogy 2-3 hetente után kell töltenem a fűtésrendszert?

Figyelt kérdés
3 hét elteltével alig fűtenek a radiátorok, ekkor rá kell töltsek vizet, mert 0.4 barra esik le a nyomás. Utána megint jó 3 hétig, 1-1.5 bárral megy. De egészséges ez, hogy ilyen gyakran kell feltölteni a rendszert? Nyílt égésterű KLO Saunier Duval gázkazán, radiátorokkal.
2022. jan. 15. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ez így! Nyilvánvaló hogy valahol szivárog!


Ellenőrizd le a rendszert, csöveket stb

2022. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De gondolom légteleníteni is szoktál!?
2022. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze. Amúgy ez egy kombi kazán, a használati melegvíz is a kazánról megy, de gondolom nem befolyásoló tényező. KLZ a típusa, nem KLO, eltévesztettem.
2022. jan. 15. 22:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, én nő vagyok aki jól tájékozott és van némi tapasztalata ebben de ennyiben ki is merült, nem vagyok szerelő.


Nincs köze a használati vízhez de az viszont biztos hogy valahol alattomban szivárog.


Nem tudom hány éves a rendszer és milyen radiátorok vannak de pl a lemezradiátor híres arról hogy elkorrodál, rohad, ereszt.


Öntöttvas a tekerőknél szokott.


Ha gyanús valamelyik, akkor teríts alá pl. papírt és reggelre látni fogod hogy vizes-e.


Hiszen nem folyik ezerrel csak alattomban szivárog.


Ennyi az ötletem

2022. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a fűtési rendszer nincs tökéletesen kilégtelenitve .

Az elfogyó víznek jelentkezni kellene valahol.Lehet hogy olyan légtelenitőd van,ami begyűjti a levegőt,és a helyére víz kerül.

A nyomás ilyenkor esik.Nem nagy mennyiségű vízre kell gondolni.

Már 1 dl viz is jócskán emeli a nyomást.Lehűlt víznél kellene,1.2-1.4 re állitani.Levegős radiátorokban nem áramlik a víz.

2022. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy elkezd "sípolni", mikor elérte a hőfokot, az erre utalhat. Legalábbis az egyik szobában gyakran sípol.
2022. jan. 15. 22:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, a szerelő is alig találta meg a bajt. Végül rájött, hogy a kazán öntöttvas részén keletkezett belülről egy hajszálrepedés, ott párolgott el a víz. Ez pont a garancia letelte után történt, mondhatom, rendkívül boldogok voltunk, mert sokba került kicseréltetni.

Egyébként a kazán hangján is hallatszott, sokkal hangosabb lett.

2022. jan. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tehát lehet akkor a kazán lyukadt ki. Na szép. Mondjuk 20 éves már.
2022. jan. 16. 08:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!