Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehetséges a kondenzációs...

Oltika kérdése:

Lehetséges a kondenzációs kazán hibája, ha a házi nyomásszabályzó gyakran levált?

Figyelt kérdés
Westen tip kazán állandóan 133 hibakóddal megáll. Ilyenkor a nyomásszabályzó szelepet újra kell indítani. Utána szépen gyújt is, majd a második vagy harmadik újrakapcsolásnál beadja a hibakódot illetve levált a szabályzó. Tudomásom szerint csak a hálózat nyomásingadozására kellene leváltania.

#gázkazán problémák #gáz nyomásszabályzó
2022. jan. 16. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem a kazán híbája .
2022. jan. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, leold a gáz nyomásszabályzó és vissza kell állítani.

Mivel elég furán írod le.

Elvileg 133 az gázhiányt jelent, ha jól néztem.

Ha van finomszűrő benne vagy előtte, akkor koszos. Vagy rossz a nyomásszabályzó.

2022. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen a 133 gázhiányra utalhat. 3 hónapja használjuk.Teljesen új a rendszer. A dilemmám az, hogy a gázszolgáltatót hívjam ki vagy a kazánszerelőt. Ha nem a nyomásszabályzó akkor kb 8000 kiszállást számolnak fel és akkor még nem javult meg semmi. Finomszűrő a kazánban van vagy kint a nyomásszabályzóban?
2022. jan. 17. 08:20
 4/5 anonim ***** válasza:

A szolgáltató biztosít bizonyos nyomású és mennyiségű gázt; ez utóbb az óra áteresztése is. De az órák többet tudnak a háztartási szükségletnél. Úgy tudom, hogy óránál nincs szűrő.

Esetleg gond lehet a kazánhoz menő cső átmérő ( gázmennyiség) is. Tervezésnél erre figyelni kell.

A kazán nyszabályzónál nem tudom van e szűrő, lehetséges. De kazán védelmét a gyártó oldja meg.

Vagy kicsi a gáznyomás a szabályzó után.


Én maradnék a kazán szervíznél, a hibát az írja ki. Esetleg telefonon konzultálj velük ezekről.

2022. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma. Nyomásszabályzó ki lett cserélve. Azóta működik rendesen. Kopp kopp kopp, hogy lekopogjam.
2022. jan. 28. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!