Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 350. 000 Ft-os munkadíj nem...

350. 000 Ft-os munkadíj nem sok egy kicsit egy köművesnek 3 napos munkára, alapásás, falazás + előregyártott kémény berakására?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Várjál! 3 nap alatt ezeket hogy csinálja meg? Mekkora az alap, és mekkorát kéne falaznia? Mert 3 nap alatt nem tud felfalazni a friss alapra. Tehát nem tudom mire mondta a 3 napot, de szerintem nem fog végezni. Ha 3 napot nézel, és mondjuk max. 10 órát dolgozik. Az ugye 30 óra, 350 ezret ezzel elosztva, 11666. Az sok óradíjnak. De szerintem ez legalább 1-2 hetes meló, úgy már nem annyira sok, bár lehet találsz olcsóbbat is!
2010. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Harmoka ***** válasza:
DE, sok. Kérj részletes árajánlatot mástól is. Esetleg kérj még referenciát is, csak azután válaszd ki a szimpatikusabbat.
2010. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem nagy fal de nem tudom megmondani a méretet nem az enyém hanem szülőké. De én nagyon sokallom.
2010. szept. 10. 10:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a kőműves ebből az összegből még fizeti az embereket is akikkel dolgozik, meg viszi a keverőgépet stb. akkor nem sok. Ez a megegyezéstől függ. Egyébként nem végez 3 nap alatt, ennyi csak az alap.
2010. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért ez elég nagy munkának tűnik. Gondolom nem egy ember fog rajta dolgozni egyedül.

Sok, de ennyiért dolgoznak kb. Nálunk a 4nm-es fürdőszoba burkolatcseréjének munkadíjára kértek 100000-t. Ketten dolgoztak rajta két napig. Úgyhogy ha ehhez viszonyítunk, akkor nem olyan sok.

2010. szept. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én tegnap lettem rosszul, amikor a vízvezeték-szerelő a kilyukadt konyhai mosogató lefolyóm miatt (kényszerből, mivel még ólomból van) szétveri a konyha és a fürdőszoba egy részét, hogy ki tudja cserélni, kb. 3 nap alatt végez és 95.000,- Ft-ot kér érte + az anyag. Utána még jön a kőműves felvarázsolni az új csempéket. Aztán még le is kell festenem az egészet. Nem is aludtam éjszaka.

És ráadásul nem is a legdrágább szerelőt hívtam. Fél évi fizetésem odalesz.

2010. szept. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Harcikacsa válasza:
59%

Kedves kérdező !


Építőipari kivitelezéssel foglalkozom, és inkább én is kérdeznék, mert a kérdésed relatív.


1. 3 napos munka - ezt a kifejezést előszeretettel használják az olyan megrendelők, akik még életükben nem próbáltak meg 2 téglát egymás mellé helyezni. ne haragudj ha ez egy kicsit cinikusnak hat, de ez az igazság


2. Alapásás - 4.000 ft m3 -ként , akciós árnak számít

Betonozás - sávalap 12.000 ft m3 -ként

Vasszerelés - 130 ft / kg

Falazás blokktéglával - 2300 ft / m2

vakolás - 2 cm vastagságban simítva - 1800 ft / m2

kéményrakás ( pl. leier ) - 3500 ft / m

vakolás / kémény - 2000 ft / m2 mivel a beton felület nehezebben vakolható mint a tégla


Ezek alapján már el tudod dönteni hogy mennyire korrekt az ár :)

Persze ebben még nincs benne a 27 % áfa, és a kiszállási költségek sem, ami km -ként kb 130 ft -ot jelent


De bármekkora felületről és térfogatról is van szó, ez minimum 1 hetes munka, és ha rövid határidős és több ember dolgozik rajta, akkor természetesen az ár magasabb

De mivel nem tudunk méreteket, így nem ítélkezhetünk az árajánlat felett.


De kettő dolog Magyarországon sajnos elterjedt :


-Szeretjük az olcsó húst :D viszont az olyan is, nem mindig , de az esetek többségében igen


-Szeretjük a fizikai munka értékét lehúzni olyan alacsonyra, ami már nem méltó hozzá.


Én minden munkát sokra tartok, és tény, hogy a technológiák fejlődésének és az innovációknak a korában élünk, de az építőipar egy olyan iparág, ahol az emberi munkaerő ( szak és segéd ) nem helyettesíthető ... de ha valaki mutat nekem egy LAKHATÓ épületet, amit számítógép( ek ) építettek fel, hát akkor visszaadom a diplomámat :D


A kőműves munkája legalább annyira fontos mint az építészé, mert ha ez nem így lenne ... hát akkor az építész rajzoljon magának házat :)))) Most ha még magam ellen beszélek is, Magyarországon a munkával kapcsolatos konvenciók megölik a hazai ipart. Mi van ma ? Munkaerőhiány . Miért ? Mert külföldön egy építőipari segédmunkás netto 16 Eurót keres óránként, majd hülye lenne Magyarországon a túlélésért dolgozni, amikor kint valóra válthatja az álmait ...ez már politika , tudom de ez az ország , ezzel a felfogással halálra ítéli önmagát ...


Kompromisszum a lényeg, mert tudom, hogy ti, megrendelők sem tudtok uniós normákat fizetni a munkavállalónak


Üdvözlettel : Egy ( szó szerint ) diplomás ács voltam ... ja, és ezt ha valaki akarja azonnal 3 másik nyelven lefordítom :)

2014. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Tisztelt harcikacsa!

Nagyon jól esik ilyen hozzászólást olvasni.Én is diplomás építész vagyok.Akkor amikor a kedves megrendelő eldönti,hogy mennyi idő alatt lehet egy munkát megcsinálni,az egy dolog.De akkor, mikor kijelenti,hogy naponta 1 szakmunkásnak nem hajlandó 12.000.-Ft-t kifizetni,mert sokallja,akkor feledkezek meg a jó nevelésről.Szokásos kérdések,mely szerint hányan leszünk,mettől-meddig dolgozunk stb.Hozzá kell tennem,hogy ez az eset nem régen történt velem Hatvanban,egy full extrás lakásban-cca 35 mFt,ahol a felmérést is csak zokniban lehetett végezni.Nem vállaltam el!Nem tudják egész egyszerűen felfogni,hogy hiába nem kér számlát,akkor is kell járulékot fizetni,oda is kell menni,oda kell szállítani az anyagot.

2015. márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hajas György válasza:

Tapasztalatom szerint Budapesten, ami drága hely, ilyen szempontból, egy mester egy napi munkára legalább 25.000,- Ft-ot kér nettó naponta. / ez 22 nappal számolva 550.000,- Ft/hó nettó, mesterenként, de adót is kell fizetnie / Anyag pluszban, de rendszerint azon is keres.

Felső határ nincs, ez - szerintem - korrekt ár, plusz mínusz 15 %. Ha ennél több, akkor alkudni kell, vagy mást keresni. Anyagárakat pedig leellenőrizni.

2015. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!